لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

ادامه حملات ترامپ به رقبا؛ کارزار انتخاباتی در کارولینای جنوبی داغ تر شد


رقابت داوطلبان نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در آستانه برگزاری رای گیری مقدماتی در کارولینای جنوبی تشدید شده است.

در فعالیت‌های انتخاباتی دوشنبه شب این داوطلبان، دونالد ترامپ که موضع گیری‌هایش نگرانی‌هایی را برای رهبران حزب جمهوریخواه در پی داشته است، به لفاظی علیه تد کروز و جب بوش ادامه داد.

برتری دونالد ترامپ در میان داوطلبان جمهوریخواه نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجب نگرانی رهبران حزب جمهوریخواه شده است.

در روزی که جرج دبلیو بوش، برای حمایت از برادرش جب بوش وارد کارزار انتخاباتی در کارولینای جنوبی شد، دونالد ترامپ هم کوشید برای تضعیف جب بوش، برادرش را مورد تمسخر قرار دهد.

با این حال جرج دبلیو بوش هم بدون اشاره به شعارهای ترامپ، با اشاره به این که مردم آمریکا خشمگین و سرخورده هستند گفت: "اما ما به کسی که به خشم و سرخوردگی مردم دامن بزند در کاخ سفید نیاز نداریم."

او اضافه کرد: "به تجربه من کسانی که صدای بلندتری دارند و پر سروصدا هستند معمولا قوی‌ترین نیستند."

در سوی دیگر، تد کروز و روبیو نیز از تیغ انتقادات ترامپ در امان نبودند. آقای ترامپ گفت: "مثلا کروز، او پولهای زیادی برای فعالیت انتخاباتی از افراد زیادی، از صنایع و اتحادیه ها قبول کرده و کاملا تحت کنترل آنهاست. بوش و روبیو هم همینطور. آنها هزینه خود را اینگونه تامین می‌کنند."

تد کروز هم درباره ترامپ و مارکو روبیو گفت: "دو داوطلب این مبارزه، ترامپ و روبیو، هردو الگوی مشابه دارند. هروقت کسی به پرونده آنها اشاره کند فریاد دروغگو دروغگو سر می دهند. این وضع خیلی عجیبی است."

تد کروز همچنین در ارتباط با مرگ آنتونین اسکالیا قاضی ارشد دیوان عالی کشور به گرایش‌های گذشته ترامپ به حزب دموکرات و لیبرال ها اشاره کرد و هشدار داد که دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات یک قاضی لیبرال برای جانشینی آنتونین اسکالیا برخواهد گزید که خلاف ارزش های جمهورخواهان عمل خواهد کرد.

دونالد ترامپ که در گذشته از حامیان حزب دموکرات بوده روز دوشنبه کمیته ملی جمهوریخواهان را متهم کرد که در مورد او منصفانه رفتار نمی‌کنند و گفت معنایش این است که او هر کاری را باید انجام خواهد داد.

داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا از دو حزب دموکرات و جمهوریخواه برای انتخاب نامزد حزب تاکنون در دو ایالت آیوا و نیوهمشایر در انتخابات مقدماتی شرکت کرده‌اند.

انتخابات مقدماتی بعدی حزب جمهوریخواه در ایالت کارولینای جنوبی برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG