لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۹

محدودیت جدید برای کسانی که به مناطق آلوده به زیکا سفر کرده اند؛ حتما از کاندوم استفاده کنید


سنگاپور به تازگی به مناطقی که احتمال شیوع زیکا در آن وجود دارد، اضافه شده است و پرستاران روی تخت بیماران پشه بند نصب می کنند.
سنگاپور به تازگی به مناطقی که احتمال شیوع زیکا در آن وجود دارد، اضافه شده است و پرستاران روی تخت بیماران پشه بند نصب می کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا راهکارهای پیشگیری از سرایت ویروس زیکا را به روز کرده و می گوید مردانی که به مناطق آلوده به زیکا سفر کرده‌اند، باید حداقل شش ماه برای فرزنددار شدن صبر کنند.

این ممنوعیت پیشتر هشت هفته بود اما پژوهشگران می‌گویند نتیجه تحقیقات جدید نشان داده است که ویروس به مدت طولانی در خون و مایعات بدن باقی می‌ماند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا همچنین توصیه می‌کند که حتی اگر کسانی که به مناطق آلوده به زیکا سفر کرده اند و تصمیم به فرزندآوری ندارند، در تماس‌های جنسی به جای همه روش‌های پیشگیری از بارداری، باید از کاندوم استفاده کنند تا ویروس در جامعه گسترش نیابد.

ویروس زیکا عامل یک بیماری تبدار و ملایم شبیه سرما خوردگی است، اما شیوع اخیر آن که از سال گذشته در آمریکای جنوبی آغاز شده، موجب بروز ناهنجاری های خطرناک از جمله میکروسفالی در جنین زنان باردار شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG