لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۹

مدیر سرویس مخفی آمریکا، ناچار به استعفا شد


جوليا پيرسون مدير سرويس مخفی آمريکا

جوليا پيرسون مدير سرويس مخفی آمريکا پس از حدود یک سال و نیم خدمت، در پی بروز مجموعه‌ای از لغزش‌های امنيتی در کاخ سفيد، از مقام خود استعفا داد.

جه جانسون رئيس سازمان امنيت ملی آمريکا عصر روز چهارشنبه اعلام کرد، با درخواست استعفای خانم پيرسون موافقت کرده است و در بیانیه‌ای گفت جوزف کلنسی به عنوان سرپرست موقت معرفی خواهد شد.

جوليا پیرسون روز سه‌شنبه برای ادای توضيح در زمينه موارد متعددی از لغزش‌های امنيتی در کاخ سفيد، به کنگره احضار شده بود و با پرسش‌ها و انتقادهای شدید نمایندگان درباره ورود غیرمجاز دو نفر به کاخ سفید در کمتر از بیست و چهار ساعت روبرو شد.

خانم پیرسون، که از ماه مارس ۲۰۱۳ در این مقام بود، در برابر کمیته فرعی نظارت بر امنیت ملی مجلس نمایندگان اذعان کرد که سازمانی که مأموریت حفاظت از کاخ ریاست جمهوری را برعهده دارد در روز ۲۸ شهریور که فردی به نام «عمر گونزالس» بدون اجازه وارد کاخ سفید شد، در انجام وظایف خود کوتاهی کرده است.

کمتر از ۲۴ ساعت بعد از دستگیری گونزالس، فرد دیگری با خودرو در برابر ورودی کاخ سفید توقف کرد و به اخطار مأموران امنیتی برای ترک محل واکنشی نشان نداد. سخنگوی کاخ سفید او را «کوین کار» معرفی کرد و گفت او یک جوان ۱۹ ساله اهل ایالت نیوجرسی است.

XS
SM
MD
LG