لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۷

بستگان فردی که در کاخ سفید دستگیر شد می‌گویند او به کمک نیاز دارد


عمر گونزالس، ۴۲ ساله سرباز بازنشسته ارتش است و خانواده‌اش می‌گوید بعد از بازگشت از عراق دچار اختلال تنش‌زای پس از رویداد شده و به درمان نیاز دارد.

بستگان عمر گونزالس، فردی که جمعه شب با پریدن از روی نرده‌های کاخ سفید می‌خواست خود را به اقامتگاه رئیس جمهوری برساند می‌گویند او در زمان جنگ عراق در ارتش خدمت کرده و سلاح‌های متعددی در اختیار دارد؛ و اگر می‌خواست به کسی آسیبی برساند، می‌توانست یکی از سلاح‌هایش را با خود به کاخ سفید ببرد.

عمر گونزالس روز جمعه بازداشت شد و انتظار می‌رود دوشنبه صبح در یک دادگاه فدرال محاکمه شود. اتهام او ورود غیرمجاز به محوطه کاخ سفید و حمل سلاح سرد – چاقوی ضامن‌دار – است.

آسوشیتدپرس روز یکشنبه از قول جری مورفی، ناپسری آقای گونزالس نوشت از زمانی که از جنگ عراق برگشت، به بیماری روانی «اختلال تنش‌زای پس از رویداد» مبتلا شد. وی افزود نباید با او مثل یک مجرم رفتار شود؛ او بیمار است و به درمان نیاز دارد. وی افزود آقای گونزالس در سال‌های اخیر به کار حمل و نقل با کامیون مشغول بوده و از این راه امرار معاش می‌کند، و چاقوی ضامن‌دار را همیشه همراه دارد.

سامانتا بل، همسر سابق عمر گونزالس و مادر جری مورفی گفته او به دلایل پزشکی از ادامه خدمت در ارتش معاف شد و تحت عمل جراحی پا قرار گرفته، و همچنین برای درمان «اختلال تنش‌زای پس از رویداد» دارو مصرف می‌کند. خانم بل همچنین گفت همسرش بعد از بار دومی که از جنگ عراق برگشت، دچار پارانویای شدید بود و در تمام اوقات با خود اسلحه حمل می‌کرد، کرکره‌ها را می‌بست و بارها در و پنجره‌ها را امتحان می‌کرد تا از قفل بودن آن‌ها مطمئن شود.

از جمعه شب که آقای گونزالس به محوطه کاخ سفید– که بیست و چهارساعته تحت حفاظت است – وارد شد، سرویس مخفی کاخ سفید هدف انتقادهای شدید قرار گرفته است. او از نرده‌های شمالی کاخ بالا رفت، روی چمن دوید و وارد اقامتگاه رئیس جمهوری شد؛ و در آنجا بود که بالاخره مأموران او را دستگیر کردند. آقای اوباما و دخترانش دقایقی قبل از آن با هلیکوپتر کاخ سفید را به مقصد کمپ دیوید، استراحتگاه ریاست جمهوری در ایالت مریلند، ترک کرده بودند.

جولیا پیرسون، رئیس سرویس مخفی کاخ سفید، ضمن دستور افزایش گشت امنیتی در اطراف کاخ، در حال بررسی این رویداد است.

XS
SM
MD
LG