لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۴

افزایش جرایم خشونت آمیز در آمریکا در سال ۲۰۱۵


عکس تزئینی
عکس تزئینی

میزان جرایم خشونت بار در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش یافته است، ولی همچنان پایین تر از میزانی است که در دهه ۹۰ آمریکا بوده است.

در آستانه مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون که انتظار می رود بخشی از آن به امنیت عمومی اختصاص یابد، سازمان تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی، روز دوشنبه، پنج مهر، اعلام کرد با این که میزان جرایم خشونت آمیز در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته، این میزان از اوج آن در دهه ۹۰ در آمریکا بسیار پایین تر است.

بر اساس گزارش سالانه اف بی آی، میزان جرایم خشونت بار در سال ۲۰۱۵ با بیش از ۳۷۲ مورد حادثه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است. این نرخ در سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۶۱ مورد حادثه بوده است. این در حالی است که نرخ جرایم خوشنت آمیز در دهه پیش از آن کمتر از ۴۰۰ مورد بوده است. افزایش این جرایم اغلب در شهرهای بزرگ آمریکا مشاهده شده است.

گزارش منتشر شده توسط اف بی آی می تواند در نخستین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون نیز مطرح شود.

از یک سو، آقای ترامپ از افزایش گشت های امنیتی و سختگیری پلیس طرفداری کرده است. از سوی دیگر، خانم کلینتون حامی سختگیری های بیشتر در خرید و حمل اسلحه بوده و خواستار کنترل رفتار پلیس در چارچوب راهکردهای ملی بوده است.

اولین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون دوشنبه شب، پنجم مهر، برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG