لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

پلیس ویدیوی تیراندازی به مظنون شارلوت را منتشر کرد


Charlotte Police Fatal Shooting
Charlotte Police Fatal Shooting

پلیس شارلوت با انتشار ویدیوهای مربوط به لحظه تیراندازی به کیت لامونت اسکات، آمریکایی آفریقایی تبار، اعلام کرد که او هنگام تیراندازی پلیس مسلح بوده است.

پلیس شارلوت در ایالت کارولینای شمالی، پس از چهار روز تظاهرات اعتراض آمیز به کشته شدن آقای اسکات در تیراندازی ماموران، عصر شنبه سوم مهر، تصاویر ویدیویی گرفته شده توسط دوربین‌های روی لباس ماموران در حین درگیری را منتشر کرد.

پلیس با استناد به این ویدیوها اعلام کرده است که کیت لامونت اسکات، مرد سیاهپوست ۴۳ ساله، هنگام دستگیری ماری جوانا استفاده کرده و اسلحه همراه داشته است. به گفته پلیس او به این دلیل مورد هدف شلیک ماموران قرار گرفت که حاضر نشد اسلحه خود را زمین بگذارد.

این در حاليست که خانواده و بستگان کيت اين ادعا را رد کرده و معتقدند که او تنها به دلیل آفريقايی تبار بودنش کشته شده است.

ويديوها لحظۀ خروج مظنون از اتومبيل خود و نزديک شدن افراد پليس به او را در حالی نشان می‌دهند که دو دستش را پايين نگه داشته و در آن صدای مأموران پليس به گوش می‌رسد که می‌گويند: «مسلح است.»

این ویدیو پس از آن منتشر شد که همسر آقای اسکات ویدیوی گرفته شده با تلفن همراه خود از زمان تیراندازی پلیس را منتشر کرد.

در پی روزها نا آرامی و اعتراضات خيابانی در شارلوت، پليس عکس اسلحۀ اسکات و شواهد و اسنادی که از صحنۀ تيراندازی گرفته شده را نيز منتشر کرده است. پليس می‌گويد اثر انگشت و دی ان ای اسکات روی اسلحه است. اما هنوز تناقض‌های زيادی در ارتباط با اين پرونده وجود دارد.

وکيل خانوادۀ کيت لامونت اسکات در پی انتشار این ویدیوها گفت: «آيا هيچيک از اين کارها و اين ويديوهای با ارزش می‌تواند تيراندازی را توجيه کند؟»

پلیس آمریکا در پی چند تیراندازی منجر به قتل مظنونان آفریقایی تبار، به نژاد پرستی متهم شده است. حوادث مشابه گذشته نیز موجب بروز تظاهرات گسترده در اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان شده بود.

XS
SM
MD
LG