لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۵

وزیر دفاع آمریکا از یک کمک اضافی به اوکراین به ارزش بیش از ۲ میلیارد دلار خبر داد


استقبال رسمی لوید آستین وزیر دفاع آمریکا از رستم عمروف وزیر دفاع اوکراین در پنتاگون - ۱۲ تیر ۱۴۰۳
استقبال رسمی لوید آستین وزیر دفاع آمریکا از رستم عمروف وزیر دفاع اوکراین در پنتاگون - ۱۲ تیر ۱۴۰۳

وزیر دفاع ایالات متحده می‌گوید واشنگتن به‌زودی یک کمک امنیتی اضافی به اوکراین را به ارزش ۲ میلیارد و سیصد میلیون دلار برای مقابله با تهاجم روسیه اعلام خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، لوید آستین این خبر را روز سه‌شنبه و پس از دیدار خود با رستم عمروف وزیر دفاع اوکراین در محل وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، کمک جدید به اوکراین شامل تسلیحات ضدتانک، تجهیزات رهگیری، و نیز مهمات دفاع موشکی پاتریوت و دیگر سامانه‌های دفاع هوایی خواهد بود.

وزیر دفاع آمریکا پیشتر در آغاز دیدار با همتای اوکراینی خود گفت، «اشتباه نکنید، اوکراین تنها نیست، و ایالات متحده هرگز در پشتیبانی (از اوکراین) کم نخواهد گذاشت.»

او افزود، ما همراه با شرکا و متحدان به ارائه کمک‌های حیاتی که اوکراین برای عقب راندن تهاجم روسیه در امروز و بازدارندگی تهاجم روسیه در فردا به آن نیاز دارد، ادامه می‌دهیم.

دیدار آستین و عمروف یک هفته قبل از نشست سران ناتو که در ایالات متحده برگزار می‌شود انجام شد؛ نشستی که در آن حمایت نظامی از اوکراین در برابر روسیه در دستور کار است.

معاون سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه اعلام کرد وزیران دفاع آمریکا و اوکراین در مورد مسائل امنیتی منطقه‌ای، همکاری‌ دفاعی دوجانبه و راه‌های تقویت آن گفت‌و‌گو خواهند کرد.

کمک‌های نظامی ایالات متحده به اوکراین، پس از چند ماه وقفه به علت بن‌بست سیاسی که در کنگره آمریکا بر سر جزئیات بودجه به‌وجود آمده بود، دوباره از سر گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG