لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

وزارت خارجه آمریکا: آموزش ارتش اوکراین تا پایان سال آغاز می‌شود


وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرده است سربازان آمریکایی در گسترش ماموریت جاری خود، آموزش نیروهای ارتش اوکراین را تا پایان سال جاری میلادی آغاز خواهند کرد. این ماموریت تاکنون بر هدایت واحدهای گارد ملی وزارت کشور اوکراین محدود بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه گفت «ارائه آموزش، بخشی از همکاری‌های دفاعی دیرینه ما با اوکراین است و به دعوت دولت اوکراین صورت می‌گیرد. این برنامه اضافی، مجموع کمک امنیتی به اوکراین، که ایالات متحده از سال ۲۰۱۴ تعهد کرده است را به بیش از ۲۴۴ میلیون دلار می رساند.»

فرمانده نیروهای ارتش ایالات متحده در اروپا، اوائل ماه جاری میلادی گفت مقامات آمریکایی درباره گسترش آموزش نظامی به سربازان ارتش اوکراین که تحت نظر وزارت دفاع قرار دارند، بحث می‌کنند.

رویترز همچنین می‌گوید ارائه این آموزش‌ها، بخشی از تلاش‌های آمریکا برای تقویت نیروهای امنیتی اوکراین در پی اقدام روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود و در نتیجه آن گسترش ناآرامی در مناطق شرقی اوکراین است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت عملیات آموزشی در پائیز در غرب اوکراین و نزدیک مرز با لهستان آغاز خواهد شد.

به گفته پنتاگون آموزشی که به سربازان ارتش منظم اوکراین پیشنهاد شده، شبیه همان آموزشی است که به نیروهای گارد ملی داده شد.

XS
SM
MD
LG