لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۲

پرزیدنت ترامپ: طالبان مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شده‌اند


پرزیدنت ترامپ، روز دوشنبه و پیش از ترک کاخ سفید برای حضور در ایالت کارولینای شمالی
پرزیدنت ترامپ، روز دوشنبه و پیش از ترک کاخ سفید برای حضور در ایالت کارولینای شمالی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مورد وضعیت افغانستان گفت که طالبان با انجام حمله اخیر و قتل ۱۲ تن، از جمله یک سرباز آمریکایی و یک سرباز ناتو، مرتکب اشتباه بسیار بزرگی شدند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۸ شهریور ماه و پیش از ترک کاخ سفید برای حضور در یک گردهمایی در ایالت کارولینای شمالی به خبرنگاران گفت که قرار بود با طالبان در کمپ دیوید مذاکره شود؛ ولی حمله‌ای در کابل راه انداختند که یک آمریکایی در آن کشته شد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت که تصمیم داشت با طالبان دیدار کند؛ ولی نمی‌خواست این دیدار در کاخ سفید انجام شود. وی افزود که در گذشته دیدارهای زیادی با دشمنان، حتی در کمپ دیوید، روی داده و آنجا برای ملاقات، جای خوبی است.

پرزیدنت ترامپ گفت که دیدار کمپ دیوید را به خاطر اقدام طالبان لغو کرده است؛ چرا که طالبان در تلاش برای بزرگ جلوه دادن میزان اهمیت‌شان در یک حمله دوازده تن، از جمله یک سرباز آمریکایی، را کشتند. رئیس جمهوری آمریکا گفت: «تصمیم به گفت‌وگو با آن‌ها را خودم گرفتم و خودم هم تصمیم گرفتم آن را لغو کنم.»


پرزیدنت ترامپ افزود: «خود آن‌ها [طالبان] هم به وضوح و‌ آشکارا گفته‌اند که مرتکب خطا شده‌اند.»

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۶ شهریور ماه در توئیتر اعلام کرد بنا داشته با طالبان در کمپ دیوید دیدار کند ولی تصمیم گرفته آن را لغو کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG