لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۸

میهمانان پرزیدنت ترامپ و بانوی اول مراسم سخنرانی سالانه چه کسانی هستند


از راست: جاشوا ترامپ، جوداه سامت، دبرا بیسل، هدر آرمسترانگ و مدیسون آرمسترانگ، گریس الین
از راست: جاشوا ترامپ، جوداه سامت، دبرا بیسل، هدر آرمسترانگ و مدیسون آرمسترانگ، گریس الین

هر سال و در جریان سخنرانی سالانه گزارش رئیس جمهوری از وضعیت کشور، پرزیدنت و بانوی اول فهرستی از میهمانان ویژه خود را منتشر می‌کنند. در مراسم امسال ۱۱ تن دعوت شده‌اند که هر کدام سابقه شاخص و مرتبط با دستاوردها و سیاست‌های دولت پرزیدنت ترامپ دارند.

طبق اعلام رسمی کاخ سفید، پیام سالانه پرزیدنت ترامپ قرار است روی محورهایی چون هم‌گرایی، اتحاد، و مثبت‌گرایی باشد.

پرزیدنت ترامپ در جریان سخنرانی خود همچنین دربارۀ دستاوردهای سیاست دولتش در حوزه‌هایی چون حمایت از نیروهای کار آمریکایی در قراردادهای تجاری خارجی آمریکا با چین و اتحادیه اروپا، افزایش امنیت در مرز جنوبی، پایین آوردن هزینه دارو و درمان، قانون اصلاح مالیات، نرخ پایین بیکاری، و قوانین حمل اسلحه صحبت خواهد کرد.

فهرست این ۱۱ میهمان از این قرار است:

دبرا بیسل، هدر آرمسترانگ، و مدیسون آرمسترانگ

دبرا بیسل، هدر آرمسترانگ و مدیسون آرمسترانگ
دبرا بیسل، هدر آرمسترانگ و مدیسون آرمسترانگ

در ژانویه ۲۰۱۹ (یک ماه پیش) جرالد و شارون دیوید در رینو، واقع در ایالت نوادا، به دست یک مهاجر غیرقانونی کشته شدند. سه نسل از خانواده دیوید به این مراسم دعوت شده‌اند: دبرا، دختر خانواده دیوید؛ هدر، نوه خانواده دیوید؛ و مدیسون، نتیجه خانواده دیوید.

متیو چارلز

متیو چارلز در سال ۱۹۹۶ و به اتهام فروش کراک کوکائین و چند مورد اتهامی دیگر، به ۳۵ سال زندان محکوم شد. در زندان ایمان متیو به خداوند متبلور شد، مطالعات انجیلی را به پایان رساند، دستیار حقوقی شد، مجوز تدریس گرفت، و کمک معنوی به دیگر زندانیان را دنبال کرد. در سوم ژانویه ۲۰۱۹ و پس از تصویب اصلاح قوانین کیفری و جزائی، او از نخستین کسانی بود که از زندان آزاد شد.

گریس الین

گریس الین
گریس الین

وقتی گریس، دختری نوع‌دوست و مهربان که همواره دوست داشت به بقیه کمک کند، ۹ ساله بود، مشخص شد که به ژرمینوما - نوعی سرطان در بافت مغزی - مبتلا است. او از ماه مه ۲۰۱۸ تحت درمان سرطان بوده و به تازگی به او گفته شده است که به طور کامل از این بیماری خلاص شده است. گریس در مورد کمک به دیگر کودکانی که با سرطان مبارزه می‌کنند، فعال است.

اشلی اوانس

اشلی در بیشتر زندگی خود با اعتیاد به مواد مخدر درگیر بوده است. در سال ۲۰۱۷ و در حالی که باردار بود، بار دیگر به استفاده از مواد مخدر بازگشت. با تولد دخترش، شروع به مقابله با اعتیاد کرد و مشتاقانه خواهان به اشتراک گذاشتن داستان امیدی است که در زندگی داشته است. او اهل اوهایو است.

الوین هرناندز

الوین از ماموران مقابله با قاچاق در وزارت امنیت داخلی است. او بیش از ۱۸ سال در تحقیق و بررسی و مقابله با باندهای مواد مخدر، قاچاق انسان، و گروه‌های خلافکار سابقه دارد.

روی جیمز

روی از مدیران کارخانه تولید الوار ویکسبورگ بود. او به مدت ۲۶ سال در آن‌جا کار کرده و معاون بخش تولید شده بود. اصلاح قانون مالیاتی دولت باعث بازگشت رونق دوباره به تخصص و کار او شد.

تیموتی متسون

تیموتی متسون از ماموران با سابقه نیروهای پلیس در پیتسبورگ است. آبان ماه گذشته او از اولین مامورانی بود که به حادثه تیراندازی به کنیسه یهودیان در پیتسبورگ اعزام شد و در تلاش برای خنثی کردن مهاجم آن حمله، حتی هدف چند گلوله هم قرار گرفت؛ ولی با این حال جان خیلی‌ها را در جریان آن حمله نجات داد.

جوداه سامت

جوداه سامت
جوداه سامت

جوداه سامت از بازماندگان هولوکاست و از یهودیان عضو کنیسه درخت زندگی در پیتسبورگ است. وی در روز حمله به این کنیسه در آن جا حضور داشت و شاهد کشته شدن ۱۱ یهودی بود. او پس از جنگ جهانی به اسرائیل مهاجرت کرد و در جریان تشکیل دولت اسرائیل حضور داشت و در دهه ۱۹۶۰ به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کرد.

جاشوا ترامپ

جاشوا ترامپ
جاشوا ترامپ

جاشوا ترامپ یک دانش‌آموز کلاس ششم در ویلمینگتون در ایالت دِلاوِر است. او به علوم، هنر، و تاریخ علاقه دارد و قهرمان زندگی او، عمویش کودی است که در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می‌کند. جاشوا به دلیل نام خانوادگی‌اش (یعنی به خاطر همنامی با پرزیدنت ترامپ) در مدرسه آماج آزارهای زورگوها و قلدرها است. او از بانوی اول ملانیا ترامپ و خانواده پرزیدنت ترامپ بابت حمایتشان، سپاسگزار است.

تام ویبرلی

تام از نیروهای دریایی ناوشکن یو‌اس‌اس کول است که در ۱۲ اکتبر ۲۰۰۰ و در حالی که در بندر عدن مشغول سوخت‌گیری بود، هدف حمله تروریستی القاعده قرار گرفت. او در آن زمان ۱۹ سال داشت.

آلیس جانسون

آلیس جانسون در ششم ژوئن ۲۰۱۸ با فرمان عفو صادر شده از سوی پرزیدنت ترامپ از زندان آزاد شد. او به دلیل جرمی مرتبط با مواد مخدر که هیچ‌گونه خشونتی در آن نبود، به ۲۲ سال حبس محکوم شده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG