لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۰

پل رایان انتقاد دونالد ترامپ از قاضی فدرال را "نژاد پرستانه" خواند


پل رایان روز سه شنبه در سخنانی در یک محله سیاهپوست نشین نزدیک واشنگتن پایتخت آمریکا، اظهارات دونالد ترامپ را رد کرد.
پل رایان روز سه شنبه در سخنانی در یک محله سیاهپوست نشین نزدیک واشنگتن پایتخت آمریکا، اظهارات دونالد ترامپ را رد کرد.

رئیس جمهوریخواه مجلس نمایندگان امریکا، انتقاد دونالد ترامپ از یک قاضی فدرال اسپانیایی تبار را "نژاد پرستانه" خواند و از این بابت ابراز تاسف کرد. با این حال پل رایان گفت از ترامپ، به عنوان نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه، حمایت می کند.

آقای رایان روز سه شنبه در پی اعلام آغاز برنامه جدید جمهوریخواهان برای مبارزه با فقر، در یک محله سیاهپوست نشین نزدیک واشنگتن پایتخت آمریکا، ضمن رد اظهارات آقای ترامپ گفت، "ادعای این که کسی به دلیل نژادش نمی تواند کارش را انجام دهد، به نوعی اظهارات نژادپرستانه است. فکر می کنم باید کاملا رد شود؛ غیرقابل قبول است. با این حال معتقد نیستم که هیلاری کلینتون پاسخ آن باشد."

وی در ادامه گفت "بر این باورم که ما زمینه مشترک بیشتری درباره مسائل سیاسی روز داریم، و احتمال این که بتوانیم سیاست های خود را با ترامپ اجرا کنیم، از کلینتون بیشتر است."

اظهارات اخیر دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا، به گونزالو کوریل قاضی دادگاه ناحیه ای فدرال بود که بر دادخواستی علیه دانشگاه ترامپ نظارت دارد.

به گزارش نیویورک تایمز پل رایان به عنوان بالاترین مقام منتخب حزب جمهوریخواه، در حالی که سعی دارد حمایت برای نامزد حزبش را با نیاز به پیشبرد هدف های گسترده تر جمهوریخواهان متوازن سازد، شاید با سخت ترین چالش روبرو باشد.

در حزب جمهوریخواه، این نگرانی شدت می گیرد که اظهارات تند دونالد ترامپ، این سرمایه دار اهل نیویورک، برای بخش هایی از رای دهندگان چنان گران آید که وضع کاندیداهای جمهوریخواهان را به خطر بیاندازد.

XS
SM
MD
LG