لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۴

ممنوعیت چهار ماهه ورود پناهجویان به آمریکا به پایان رسید


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

محدود چهار ماهه ورود پناهجویان به داخل ایالات متحده که از در چارچوب فرمان مهاجرتی پرزیدنت ترامپ به اجرا در آمده بود، روز سه شنبه به پایان رسید و در همین حال مقام‌های دولت در تدارک اعلام جزئیات روش جدید بررسی تقاضاهای پناهجویان هستند.

بر اساس فرمان اجرایی که دونالد ترامپ در آغاز دوران ریاست جمهوری خود در بهمن ماه گذشته صادر کرد، اعطای مجوز ورود به پناهجویانی که در کشورهای دیگر برای ورود به آمریکا تقاضا داده بودند، بطور موقت برای یک دوره ۱۲۰ روزه به تعلیق در آمد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی در همین زمینه به نقل از یک مقام آگاه در وزارت خارجه که نخواست هویشتش فاش شود نوشت، این دوره موقت چهار ماهه روز سه شنبه ۲۴ اکتبر به پایان رسید و پرزیدنت ترامپ نیز فرمان دیگری برای تمدید آن صادر نکرده است.

به گفته او، پناهجویان خواستار ورود به آمریکا باید یک روند سخت‌گیرانه را پشت سر بگذارند.

وزارت امنیت داخلی، وزارت خارجه و آژانس‌های مرتبط، در چهار ماه گذشته بر روی این روند جدید کار می‌کردند و جزئیات آن قرار است امروز به اطلاع عمومی برسد.

روند رسیدگی به تقاضای پناهجویان پیش از این هم زمان بر بود و گاه چند سال طول می‌کشید و انتظار می‌رود با اجرای ساز و کار جدید، این روند طولانی‌تر از گذشته شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG