لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۶

«خبر خوش» دونالد ترامپ: هشت هزار فرصت شغلی در انتظار آمریکا است


رئیس جمهوری منتخب آمریکا پس از گفت‌وگو با خبرنگاران در پالم بیچ فلوریدا
رئیس جمهوری منتخب آمریکا پس از گفت‌وگو با خبرنگاران در پالم بیچ فلوریدا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا اعلام کرد که دو شرکت مخابراتی پیشرفته به او قول داده‌اند که حدود هشت هزار فرصت شغلی در انتظار نیروی کار آمریکایی است.

دونالد ترامپ که همچنان در ایالت فلوریدا به سر می برد، به خبرنگاران گفت: «سلام همگی، من خبر خیلی خوبی دارم. این خبر روح افزا و امیدبخشی است. مسئولان شرکت مخابراتی اسپرینت در تماس با من گفتند که پنج هزار شغلی را که در خارج از کشور داشتند به آمریکا برخواهند گرداند. آقای ماسایوچی، و گروهی دیگر در میسر کردن این مساله دخیل بودند که از آنها متشکرم. همچنین شرکت هوافضای وان-وب نیز گفته که حدود سه هزار تن را استخدام خواهد کرد که من خیلی خوشحالم.»

ماسایوچی سان، میلیاردر ژاپنی پس از دیدار اوایل ماه جاری میلادی با رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفته بود بنا دارد پنجاه هزار شغل ایجاد کند.

این میلیاردر ژاپنی، بنیان‌گذار و رئیس شرکت مخابراتی «سافت‌بنک»، از بزرگترین شرکت‌های ژاپنی است.

۸۰ درصد سهام شرکت مخابراتی اسپرینت متعلق به سافت‌بانک است و سافت‌بانک ماه گذشته حدود یک میلیارد دلار در «وان – وب» سرمایه گذاری کرده است.

آقای ترامپ، همچنین بار دیگر به مساله جنجالی ادامه اداره شرکت‌هایش اشاره کرد و گفت که او پیش از شروع دوره ریاست جمهوری از اداره شرکت‌هایش با هدف تمرکز بر اداره کشور به طور کلی منفک خواهد شد.

او قول داده است اداره امور شرکت‌های خود را به سه فرزند ارشد خود واگذار خواهد کرد.

دونالد ترامپ همچنین گفت که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با او تماس تلفنی گرفته است. آقای ترامپ بدون اشاره به محتوای مکالمه به این جمله بسنده کرد که درباره مسائل مختلف و گسترده‌ای صحبت شده و این مکالمه بسیار خوبی بوده است.

او همچنین اعلام کرد که در اوایل سال ۲۰۱۷ کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد.

این گفته آقای ترامپ، یک روز پس از آن است که توئیت کرده بود امور انتقال به آرامی پیش نمی رود و باراک اوباما را به ایجاد دست انداز در این مسیر متهم کرده بود.

انتقاد از سازمان ملل

از سوی دیگر دونالد ترامپ بار دیگر از سازمان ملل متحد انتقاد کرد و تلویحا گفت که ممکن است آمریکا در پرداخت سهم مالی خود به این نهاد بین‌المللی تجدید نظر کند.

او گفت: «سازمان ملل پتانسیل فراوانی دارد، اما از این نیروی بالقوه بهره نمی‌گیرد. بله از آن استفاده نمی‌کند. شما چه زمانی دیدید که این نهاد مشکلات را حل کند؟ این کار را نمی‌کنند. بلکه مشکل ایجاد می‌کنند. اگر بتواند از پتانسیل‌هایش بهره ببرد، مفید است؛ در غیر اینصورت حیف وقت و پولی که برای آن صرف می شود.»

دونالد ترامپ که سه هفته دیگر، اداره قوه مجریه آمریکا را رسما بر عهده می‌گیرد، از روز جمعه که شورای امنیت سازمان ملل متحد، قطعنامه‌ای با مضمون جلوگیری از شهرک‌سازی‌های جدید در سرزمین‌های فلسطینی تصویب کرد، از سازمان ملل و دولت باراک اوباما بارها انتقاد کرده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG