لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۶

ترامپ بنیاد خیریه خود را منحل می‌کند


بنیاد خیریه ترامپ در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده بود.
بنیاد خیریه ترامپ در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده بود.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا می گوید قصد دارد بنیاد خیریه خود را برای جلوگیری از هرگونه تعارض بین فعالیت های این نهاد و سمت خود به عنوان رئیس جمهوری آینده منحل کند. این تصمیم دونالد ترامپ بعد از اینکه از ماهها پیش تحقیق و بازرسی از بنیاد خیریه او آغاز شد، گرفته شده است.

به نوشته نیویورک تایمز، تصمیم آقای ترامپ شنبه ۴ دی در یک بیانیه اعلام شد. در این بیانیه هیچ زمانی دقیقی برای انحلال بنیاد خیریه آقای ترامپ اعلام نشده اما وی به وکیل خود گفته است که قدم های لازم برای انحلال این بنیاد را بردارد.

تصمیم رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای بستن این بنیاد در حالی است که در زمان فعالیت های انتخاباتی آقای ترامپ،‌ دادستان ایالت نیویورک اعلام کرده بود فعالیت های بنیاد خیری ترامپ تحت تحقیق و بررسی است. به نوشته رویترز، انحلال این نهاد موجب توقف تحقیق از آن نمی شود.

در زمان تبلیغات انتخاباتی ترامپ هرگونه اتهام علیه این بنیاد را رد کرده بود و در بیانیه روز شنبه نیز یاد آور شد که خیریه او «کارهای عظیمی» انجام داده و میلیون ها دلار به بخش های مختلف جامعه آمریکا از جمله کهنه سربازان، ماموران مجری قانون و کودکان کمک کرده است.

آقای ترامپ در بیانیه خود یادآور شد که برای جلوگیری از هرگونه تضاد منافع با نقش جدید او به عنوان رئیس جمهوری تصمیم گرفت که این بنیاد را منحل کند.

بنیاد خیریه ترامپ در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده بود.

حدود سه هفته به مراسم تحلیف ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا مانده است. روز اول بهمن مراسم سوگند او برگزار می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG