لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۹

توئیتر همچنان مهمترین وسیله اطلاع رسانی رئیس جمهوری منتخب آمریکاست


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در توئیتر نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا در کریسمس امسال واکنش نشان داد.

او سه شنبه ۷دی در جدیدترین توئیت‌ خود در مورد اقتصاد کشور، نوشت که بهبود وضعیت کشور مدیون انتخاب او است.

او نوشت: «شاخص اعتماد مصرف کننده آمریکایی در ماه دسامبر به بالاترین سطح آن در ۱۵ سال گذشته رسیده است. سپاس دونالد!»

در توئیت دیگری نیز نوشت: «دنیا پیش از پیروزیم تیره و تاریک و بی‌امید بود اما مردم در فصل کریسمس امسال بیش از یک تریلیون دلار خرید کردند. »

این در حالیست که برخی رسانه‌ها گزارش دادند که یکی از عوامل رشد اقتصاد در آمریکا، افزایش اشتغال است که به اجرای سیاست‌های دولت اوباما برمی‌گردد.

از هیجدهم آبانماه که به کاخ سفید راه یافت، هنوز در کنفرانس خبری به سوالات خبرنگاران پاسخ نداده است، اما با استفاده از توئیتر انتصابها و واکنش‌ها به امور داخلی و خارجی را به مردم جهان اعلام کرده است.

به گزارش شبکه خبری ای بی سی آقای ترامپ از زمان پیروزیش در انتخابات تاکنون بیش از ۲۰۰ توئیت ارسال کرده است، در حالیکه او پیشتر گفته بود که از این شبکه اجتماعی یا استفاده نخواهد کرد یا خیلی مهار شده از آن بهره خواهد برد.

شان اسپایسر، سخنگوی آتی کاخ سفید گفته است که بهره گیری آقای ترامپ از شبکه های اجتماعی ادامه خواهد یافت، زیرا این روشی مستقیم و بی‌واسطه برای ارتباط با مردم آمریکاست.

رئیس جمهوری منتخب روز سه‌شنبه، در توئیتی سازمان ملل متحد را کلوپی برای خوشگذرانی و گپ زدن دانست.

وی این توئیت را پس از اینکه این نهاد بین‌المللی در قطعنامه‌ای از اسرائیل، همپیمان کلیدی آمریکا در خاورمیانه خواست که جلوی شهرک‌سازی بیشتر در سرزمین‌های اشغالی را بگیرد، نوشت.

توئیتر آقای ترامپ بیش از ۱۸ میلیون دنبال کننده دارد و او از زمان راه اندازی حسابش در توئیتر در سال ۲۰۰۹، بیش از ۳۴ هزار بار توئیت کرده است.

دوره چهار ساله ریاست جمهوری آقای ترامپ از روز اول بهمن ماه، و پس از ادای سوگند ریاست جمهوری رسما آغاز خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG