لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۷

بیانیه پرزیدنت ترامپ به مناسبت آزادی موصل: تا نابودی کامل داعش تلاش می‌کنیم


پرزیدنت دونالد ترامپ در بیانیه ای که کاخ سفید منتشر کرد، پیروزی نیروهای عراقی در بازپس گرفتن شهر موصل از دست داعش را تبریک گفت و تاکید کرد که ایالات متحده به تلاش خود برای شکست کامل داعش در خاورمیانه ادامه خواهد داد.

متن بیانیه پرزیدنت ترامپ به این شرح است:

امروز نیروهای امنیتی عراق با پشتیبانی ایالات متحده آمریکا و ائتلاف جهانی شهر موصل را از کابوس بلندمدت تحت حکومت داعش آزاد کردند. ما به حیدر العبادی نخست وزیر، نیروهای امنیتی عراق، و همه عراقی ها به خاطر پیروزی برتروریستها، این دشمنان تمامی مردم متمدن تبریک می گوئیم.

ما سوگوار هزاران عراقی که بیرحمانه از سوی داعش به قتل رسیدند، و نیز میلیونها عراقی هستیم که از دست داعش رنجها کشیدند. ما همراه با مردم عراق در سوگ از دست دادن سربازان قهرمان و پیشمرگه هائی هستیم که جان خود را فدا کردند تا زندگی را به کشورشان بازگردانند. ما به فداکاری آنان افتخار می کنیم. ما در ایالات متحده و ائتلاف جهانی سربلندیم که در کنار نیروهای امنیتی عراقی و همه کسانی که این لحظه آزادی بخشی را به وجود آوردند، ایستاده ایم.

ما در این شش ماه بیش از همه سالهائی که داعش به یک تهدید عمده تبدیل شد، در برابر آن به پیشرفتهای سترگی دست یافته ایم. پیروزی موصل،شهری که زمانی داعش آن را مرکز به اصطلاح «خلافت» خوانده بود، نشانه آن است که روزهای داعش در عراق و سوریه به شماره افتاده است. ما به تلاش ها تا نابودی کامل داعش ادامه خواهیم داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG