لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

پرزيدنت ترامپ: براى قربانيان حمله تروريستى ايران دعا مى كنم؛ حامیان تروریسم خود قربانی آن می‌شوند


سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در مراسمی در سینسیناتی در ایالت اوهایو - ۱۷ خرداد ۱۳۹۶
سخنرانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در مراسمی در سینسیناتی در ایالت اوهایو - ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در واکنش به حملات تروریستی صبح چهارشنبه در پایتخت ایران که داعش مسئولیت آن را پذیرفته است، در بیانیه‌ای گفت برای قربانیان بی‌گناه آن دعا می‌کند.

به گزارش كاخ سفيد، پرزيدنت ترامپ با این حال در ادامه بیانیه خود گفت، کشورهایی که از تروریسم حمایت می‌کنند، خود در معرض خطر قربانی شدن توسط شرارتی که خود ترویج می‌کنند قرار می‌گیرند.

ایالات متحده و همپیمانان آن حکومت ایران را حامی تروریسم می‌دانند و آن را تحت تحریم‌های مختلفی قرار داده‌اند؛ اتهامی که تهران آن را رد کرده و غرب را متهم به برخورد دوگانه در برابر تروریسم می‌کند.

صبح چهارشنبه به وقت ایران، چند فرد مسلح به طور همزمان به ساختمان مجلس در مرکز تهران و همچنین آرامگاه رهبر پیشین جمهوری اسلامی در جنوب پایتخت حمله کردند، که ۱۲ کشته بر جای گذاشت.

هدر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده نیز پیشتر حملات امروز در تهران را محکوم کرد و ضمن تسلیت به مردم ایران گفت، «شرارت تروریسم هیچ جایی در یک جهان صلح طلب و متمدن ندارد.»

در همین حال، به رغم درخواست برخی سناتورهای آمریکا برای به تعویق انداختن رأی گیری بر سر طرح تحریم ایران، اکثریت نمایندگان رأی به پیگیری دستور کار امروز آن مجلس برای انجام رأی گیری دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG