لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۶

واکنش رهبر جمهوری اسلامی به حملات تروریستی تهران: ترقه بازی بود


ساعاتی پس از پایان حملات تروریستی در تهران، رهبر جمهوری اسلامی و رئیس جمهوری ایران نسبت به این حوادث واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری های داخلی ایران، آیت الله علی خامنه ای که چهارشنبه ۱۷ خرداد با تعدادی از دانشگاهیان دیدار کرد، با اشاره به این حملات، آنها را «ترقه بازی» خواند و گفت که مردم ایران بدون توجه به آن به راه خود ادامه می دهد.

او گفت: «این حوادث نشان داد که اگر چنانچه جمهوری اسلامی در آن نقطه‌ای که مرکز اصلی این فتنه‌هاست ایستادگی نمی‌کرد، ما تا حالا گرفتاری‌های زیادی از این ناحیه در داخل کشور داشتیم. »

رهبر جمهوری اسلامی پیشتر با اشاره به حضور نیروهای نظامی ایران در عراق و سوریه اعلام کرده بود که اگر ایران با داعش در آن کشورها نجنگد، باید در شهرهای خود شاهد جنگ با داعش باشد.

از سوی دیگر، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز پیامی به بازماندگان حملات تروریستی تهران تسلیت گفت.

در پیام آقای روحانی آمده است : «پیام ایران، مثل همیشه این است که تروریسم یک مشکل همگانی است و اتحاد برای مبارزه با افراط، خشونت و تروریسم با همکاری های منطقه ای و بین المللی، مهمترین نیاز جامعه امروز جهانی است.»

آقای روحانی ایران را امن ترین کشور در «منطقه پرآشوب» خواند.

حملات تروریستی روز چهارشنبه توسط دو گروه جداگانه به آرامگاه آیت الله خمینی در جنوب تهران و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی در مرکز پایتخت ایران صورت گرفت.

در جریان حملات، ۴۳ نفر زخمی و ۱۲ نفر کشته شدند. داعش مسئولیت این حملات را برعهده گرفت و اعلام کرد که پنج نفر از اعضای این گروه دو عملیات را انجام دادند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG