لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۴

سناتور سندرز خواستار تعویق رأی گیری بر سر لایحه تحریم ایران شد


نماینده دموکرات ایالت ورمانت در سنای آمریکا روز چهارشنبه و با اشاره به حملات تروریستی تهران، خواستار تعویق رأی گیری بر سر لایحه‌ای شد که در آن تحریم‌های جدیدی علیه ایران در نظر گرفته شده است.

برنی سندرز در سخنانی در صحن علنی سنا، حملات امروز در پایتخت ایران را «هولناک» خواند که گروه افراطی داعش مسئولیت آن را پذیرفته است، و گفت هدف ما باید متحد کردن مردم برای کاهش تنش‌ها باشد.

وی افزود، این حملات در منطقه‌ای رخ داده است که دچار تنش‌ و درگیری‌های فراوانی است و خطاب به رئیس سنا گفت باید از اقداماتی اوضاع را بدتر می کند، پرهیز کرد.

سناتور سندرز همچنین یادآوری کرد که مردم ایران بلافاصله پس از حملات ترویستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در ایالات متحده با تجمع و روشن کردن شمع، همبستگی و همدردی خود را با مردم آمریکا اعلام کردند.

سخنان آقای سندرز در جلسه چهارشنبه سنا

وی در ادامه گفت، کار صحیحی که باید انجام شود این است که روزی که ایران هدف حمله تروریستی داعش قرار گرفته است، زمان درستی برای درخواست برای اعمال تحریم علیه ایران نیست.

آقای سندرز درخواست کرد که رأی گیری بر سر این لایحه تا هفته آینده به تعویق بیافتد.

دایان فاینستاین نماینده ایالت کالیفرنیا نیز در بیانیه‌ای که بر روی وبسایت رسمی خود منتشر کرد، گفت به همکاران خود که معتقدند اکنون زمان درستی برای طرح تحریم‌های جدید علیه نیست، می‌پیوندد.

این سناتور دموکرات در ادامه نوشت، ایران درست پس از انتخاب یک دولت میانه‌رو با ۵۷ درصد آرا، متحمل دو حمله تروریستی شده است و ما باید به ایران فرصت دهیم تا بهبود یافته و مسیر جدیدی را پی بگیرد.

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا پیشتر از رای‌گیری بر سر یک طرح دوحزبی برای تحریم ایران در روز چهارشنبه، در پاسخ به حمایت تهران از گروه های تروریستی و موارد نقض حقوق بشر در آن کشور خبر داده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG