لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

شورای امنیت سازمان ملل حملات تروریستی تهران را محکوم کرد


اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد صبح چهارشنبه نیز به احترام کشته های حملات تروریستی تهران سکوت یک دقیقه کردند
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد صبح چهارشنبه نیز به احترام کشته های حملات تروریستی تهران سکوت یک دقیقه کردند

شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای، حملات تروریستی صبح چهارشنبه در پایتخت ایران را «وحشیانه و بزدلانه» خواند و آن را قویا محکوم کرد و خواستار محاکمه سازمان دهندگان، عاملان، و حامیان مالی این حملات شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، پیش نویس این بیانیه شورای امنیت را ژاپن، به نمایندگی از کشورهای حوزه آسیا-اقیانوس آرام، تهیه و بین اعضا توزیع کرده بود، که به تصویب همه ۱۵ عضو شورا، از جمله ایالات متحده، رسید.

صبح چهارشنبه به وقت ایران، چند فرد مسلح به طور همزمان به مجلس شورای اسلامی در مرکز تهران و همچنین آرامگاه آیت‌الله خمینی رهبر پیشین جمهوری اسلامی در جنوب پایتخت حمله کردند، که ۱۲ کشته بر جای گذاشت.

شورای امنیت در بیانیه امروز خود تاکید کرده است که «تروریسم، در همه اشکال و مظاهر آن، یکی از مهم ترین تهدیدها علیه صلح و امنیت جهانی است ... و هر عمل تروریستی یک اقدام جنایتکارانه و غیرقابل توجیه است.»

این قدرتمندترین نهاد سازمان ملل متحد، تقریبا همان لحنی را در تنظیم این بیانیه به کار برده است، که در بیانیه‌های قبلی خود در محکومیت موارد مختلف حملات تروریستی در دیگر کشورهای جهان استفاده کرده بود.

آنتونیو گوترس دبیرکل سازمان ملل متحد نیز پیشتر حملات تروریستی امروز تهران را محکوم و با مردم ایران ابراز همدردی کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG