لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۳۶

رویترز: محدودیت‌های جدید ورود به آمریکا شامل دارندگان کارت اقامت دائم هم می‌شود


عکس تزئینی
عکس تزئینی

به دنبال امضای فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده مبنی برای اعمال محدودیت‌های جدید صدور ویزا و ورود به آمریکا و سر در گمی‌های نشای از آن در میان مردم برخی از کشورها، یک مقام دولتی گفت دارندگان کارت اقامت دائم آمریکا هم مشمول این قانون می‌شوند.

خبرگزاری رویترز روز شنبه به نقل از یک مقام وزارت امنیت داخلی ایالات متحده نوشت، کسانی که کارت اقامت دائم یا همان گرین کارت دارند نیز مشمول فرمان اخیر رئیس جمهوری می‌شوند که ورود شهروندان برخی کشورها به آمریکا را به تعویق انداخته است.

به گزارش رویترز، گیلیان کریستنسن سخنگوی این وزارتخانه در ایمیلی گفته است که این فرمان اجرایی «دارندگان گرین کارت را نیز (از ورود به آمریکا) منع می کند.»

بعد از چند روز گمانه زنی درباره محدودیت های جدید برای ورود مهاجران برخی از کشورهای عدتا مسلمان، دونالد ترامپ جمعه عصر فرمان اجرایی با عنوان «جلوگیری از ورود تروریست های تندروی اسلامی» را با حضور در وزارت دفاع آمریکا امضا کرد.

بر اساس این فرمان اجرایی، که هنوز جزئیات کامل آن بطور دقیق مشخص نیست، صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور خاور میانه و شمال آفریقا، از جمله ایران، و ورود آنها به خاک آمریکا برای مدت ۹۰ روز به حالت تعلیق در آمده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG