لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

پرزیدنت ترامپ: با همکاری کنگره نظام مهاجرتی جدیدی را ایجاد خواهم کرد


دیدار پرزیدنت دونالد ترامپ با گروهی از قانونگذاران جمهوریخواه برای گفتگو درباره اصلاح نظام مهاجرتی ایالات متحده - ۱۴ دی ۱۳۹۶
دیدار پرزیدنت دونالد ترامپ با گروهی از قانونگذاران جمهوریخواه برای گفتگو درباره اصلاح نظام مهاجرتی ایالات متحده - ۱۴ دی ۱۳۹۶

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد با همکاری کنگره نظام مهاجرتی را ایجاد خواهد کرد که در خدمت کارگران آمریکایی باشد و امنیت کشور را نیز ارتقا دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پرزیدنت ترامپ در آغاز دیدار با گروهی از قانونگذاران جمهوریخواه گفت، فکر می‌کند کنگره زمینه خوبی برای تصویب لایحه اصلاح قانون مهاجرت دارد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت در این لایحه به مشکل مهاجران فاقد مدارک قانونی که در کودکی به ایالات متحده آمده‌اند اشاره و برای حل و فصل آن راهکار مناسب در نظر خواهد شد.

وی افزود، با این حال این طرح باید شامل ساخت دیوار مرزی با مکزیک، و همچنین تدابیری برای پایان دادن به مهاجرت زنجیره‌ای و قرعه کشی (لاتاری) برای دریافت اقامت آمریکا باشد.

پرزیدنت ترامپ در ادامه با بیان این که خوشبختانه همه کارها خیلی خوب پیش می‌رود، خاطر نشان کرد که «اگر حمایت دموکرات‌ها را داشته باشیم، به نظرم داکا فوق العاده خواهد شد.»

اشاره او به قانون داکا (DACA) در مورد افرادی است که در کودکی بطور غیرقانونی به ایالات متحده مهاجرت کرده و از آنها با عنوان «دریمرز» یاد می‌شود و هنوز اقامت قانونی ندارند.

پرزیدنت ترامپ و بیشتر قانونگذاران دموکرات و جمهوریخواه حمایت خود را از یک قانون دائمی در این زمینه اعلام کرده‌اند؛ و نظرسنجی‌ها نیز حاکی از حمایت اکثر مردم آمریکا در این مورد بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG