لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۵

پرزیدنت ترامپ: مهاجرت غیرقانونی سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار هزینه به آمریکا تحمیل می‌کند


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی در حساب توئیتر شخصی خود از هزینه سالانه ۲۰۰ میلیارد دلاری که مهاجران غیرقانونی بر ایالات متحده وارد می‌کنند، خبر داده است.

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه ۲۷ آذر در توئیتی نوشت: «مهاجرت غیرقانونی سالانه بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار برای ایالات متحده هزینه دارد. چطور اجازه داده شده چنین چیزی روی دهد؟»

این موضع پرزیدنت ترامپ در حالی اعلام شده که دولت آمریکا در حال مذاکره با کنگره است تا بودجه‌ای پنج میلیارد دلاری برای ساخت دیوار مرزی را با مکزیک دریافت کند.

در صورتی که تا پایان جمعه ۲۱ دسامبر (۳۰ آذر) توافقی بین کاخ سفید و کنگره حاصل نشود، بخش­‌هایی از دولت تعطیل موقت می‌­شود.

وزارتخانه‌های کشاورزی، بازرگانی، دادگستری،‌ امنیت داخلی، کشور، و امور خارجه بخش‌هایی هستند که با تعطیلی احتمالی روبرو هستند.

چاک شومر و نانسی پلوسی، رهبران اقلیت دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان، به یک طرح که توافق هر دو حزب را بر عهده دارد اشاره کرده و می‌­گویند حاضرند ۱.۶ میلیارد دلار به دولت بودجه بدهند.

این بودجه اما به ساخت دیوار تخصیص داده نشده است و فقط می­‌تواند صرف بهینه‌­سازی و بازسازی حصار مرز آمریکا با مکزیک و دیگر موارد مرتبط با امنیت مرزی شود.

افزایش امنیت مرزی، ساخت دیوار مرزی با مکزیک و تلاش برای قانونمند کردن حضور مهاجران خارجی در آمریکا، از برنامه‌های اعلام شده دونالد ترامپ از زمان رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG