لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۵

پیام پرزیدنت ترامپ به دموکرات‌ها: دولت را تعطیل نکنید و به فکر امنیت مرزی باشید


عکس آرشیوی از پرزیدنت ترامپ در مرز آمریکا و مکزیک
عکس آرشیوی از پرزیدنت ترامپ در مرز آمریکا و مکزیک

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در توئیتر شخصی خود و در پیامی ویدیویی، به دموکرات­‌ها پیام داد که جلوی تعطیلی دولت را گرفته و اجازه دهند بودجه ساخت دیوار مرزی با مکزیک، تامین شود.

پرزیدنت ترامپ روز پنجشنبه ۲۲ آذر در این پیام ویدیویی گفت که تمامی دموکرات­‌ها همواره از سیاست ساخت دیوار مرزی با مکزیک و افزایش تدابیر امنیتی در امتداد مرزهای جنوبی کشور حمایت کرده‌اند.

در این ویدیو تصاویری از پیام­‌های قبلی دموکرات­‌ها دیده می­‌شود، اما تاریخ دقیق آن­ها مشخص نیست.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات­‌ مجلس سنا، در این ویدیو می­‌گوید: «به صریح­‌ترین شکل ممکن می­‌گویم که مهاجرت غیرقانونی، هم امری خطا است، و هم خلاف قانون است.»

سپس هیلاری کلینتون در یک سخنرانی می­‌گوید: «من چندین بار وقتی نماینده مجلس سنا بودم برای تامین بودجه مانعی که جلوی مهاجران غیرقانونی را بگیرد، رأی دادم.»

بعد از آن باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا، در یک سخنرانی قدیمی و زمانی که نماینده سنا بوده است، می‌­گوید: «ما نمی­‌توانیم اجازه دهیم افراد روانه ایالات متحده آمریکا شوند، در حالی که نه جایی ثبت شده‌­اند، نه مدرکی دارند و نه آماری از آن­ها در دسترس است.»

سپس پرزیدنت ترامپ بار دیگر جلوی دوربین می­‌گوید: «حقیقت این است که آن­ها (دموکرات­‌ها) همواره از مانع و حائل و دیوارها حمایت کرده‌اند، ولی حالا زیر بار اجرای آن نمی‌­روند. چرا؟ فقط به خاطر من. آن­ها باید تقدم خود را از خواست سیاسی به مردم تغییر دهند. ما نیاز داریم که دیوار داشته باشیم؛ ما نیاز به امنیت مرزی داریم. هزینه رسیدن به امنیت مرزی هرچه باشد، من آن را برعهده می­‌گیرم. این وعده­‌ای است که خیلی وقت پیش دادم و همواره به آن وفادار می­‌مانم. ما با همین اقدامات فعلی، خیلی کار شایانی انجام داده­‌ایم، اما با داشتن دیوار و امنیت مرزی، می­‌توانیم کاری به نسبت بی­‌نقص انجام دهیم. و این کاری است که برای مردم آمریکا انجام خواهیم داد.»

چاک شومر روز پنجشنبه در مجلس سنا بار دیگر گفت دموکرات‌­ها در مورد درخواست تأمین هزینه دیوار کوتاه نمی‌­آیند.

دو روز پیش و در کاخ سفید، پرزیدنت ترامپ به چاک شومر و نانسی پلوسی، رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان، گفته بود اگر کنگره بودجه ساخت برای دیوار بین مرز آمریکا و مکزیک را تأمین نکند، خواهد گذاشت که دولت فدرال تعطیل شود.

در صورتی بودجه مذکور تا مهلت ۲۱ دسامبر تصویب نشود، دولت فدرال بطور موقت تعطیل می‌شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG