لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۴

ملانیا و ایوانکا ترامپ به جهان نشان می دهند قدرت زنانه چگونه به چشم می آید


ملانیا و ایوانکا ترامپ در نشست های رسمی رئیس جمهوری آمریکا حضور داشتند.
ملانیا و ایوانکا ترامپ در نشست های رسمی رئیس جمهوری آمریکا حضور داشتند.

خلاصه یادداشتی از کاتلین پارکر در واشنگتن پست

گذشته از تصویری که در آن ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، دست پرزیدنت ترامپ را هنگام یک بازدید رسمی در خاورمیانه پس می زند، ملانیا ترامپ و ایوانکا ترامپ، دختر بزرگ و مشاور ارشد رییس جمهوری آمریکا، در بخشی از جهان که در سایه بنیادگرایی مذهبی و سرکوب فرو رفته است نور امید بودند. زیبایی ظاهر آن ها در میان مردانی که فرهنگ شان خواهان محو زنان از عرصه عمومی است بسیار به چشم می آمد.

هر چند عده ای می خواستند که آن ها در این سفر نقشی محوری تر ایفا کنند، اما تردیدی نیست که ملانیا و ایوانکا به عنوان نمادی از قدرت زنانه بر زنان سعودی تاثیری ماندگار گذاشته اند.

درباره حجاب بر سر نگذاشتن ملانیا ترامپ در عربستان سعودی مطالب زیادی نوشته شد، اما واقعیت این است که همسران روسای جمهوری آمریکا از لورا بوش تا میشل اوباما هم هیچکدام در بازدید رسمی از عربستان سعودی روسری بر سر نگذاشتند. قوانین عربستان چنین امری را الزامی نکرده است.

زنان مسلمان اگر چه به مذهب شان احترام می گذارند، ولی عاشق فریبندگی اند. ملانیا و ایوانکا با تناسب، وقار و سبک خاص شان نماینده زنان آمریکایی بودند.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG