لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۵

رقص شمشیر پرزیدنت ترامپ در عربستان سعودی


پرزیدنت ترامپ در شب نخست سفرش به عربستان سعودی، همراه با پادشاه عربستان در مراسم سنتی رقص شمشیر شرکت کرد.

بنا به گزارش وبسایت دیلی میل، پرزیدنت دونالد ترامپ در نخستین روز سفرش به عربستان سعودی که اولین مقصد او در سفرش به خاورمیانه بشمار می رود، به همراه ملک سلمان، پادشاه عربستان، در رقص سنتی این کشور موسوم به رقص شمشیر شرکت کرد. این رقص که با آواز و نواختن درام همراه است تنها با حضور مردان صورت می گیرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مراسم رقص شمشیر روز شنبه در خارج از مرکز تاریخی ملک عبدالعزیز در ریاض انجام شد که در آن چند عضو دیگر کابینه ترامپ از جمله رکس تیلرسون، وزیر خارجه، و ویلبر راس، وزیر بازرگانی نیز شرکت کردند.

رقص شمشیر همراه با مراسم شام برای پرزیدنت ترامپ و شاه ملک سلمان بود که در یکی از بناهای تاریخی شهر ریاض به نام کاخ مربع صورت گرفت. در این مراسم شام ملانیا، ایوانکا ترامپ، و همسرش جرد کوشنر نیز شرکت داشتند.

تنها ساعاتی پیش از برگزاری مراسم رقص شمشیر، ملک سلمان پادشاه عربستان عالی ترین مدال افتخاری این کشور موسوم به مدال «ملک عبدالعزیز» را به پرزیدنت ترامپ اهدا کرد.

به گفته وزیر خارجه عربستان سعودی، در حاشیه این سفر همچنین قراردادهایی بلند مدت به ارزش دستکم ۳۸۰ میلیارد دلار بین آمریکا و عربستان سعودی منعقد شد.

روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه نیز قرار است پرزیدنت ترامپ در جمع ۵۰ رهبر کشورهای اسلامی به سخنرانی بپردازد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG