لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۳

دیدار ایوانکا ترامپ از فعالان زن عرب: پیشرفت عربستان چشمگیر است


ایوانکا ترامپ دختر ارشد پرزیدنت ترامپ که او را در سفر به عربستان سعودی همراهی کرده، روز یکشنبه در جمعی از رهبران جنبش های زنان در عربستان حضور یافت و سخنانی ایراد کرد.

بنا به گزارش وبسایت «هیل»، ایوانکا ترامپ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در مراسمی در قصر طریق ریاض با میزبانی شاهزاده ریما بنت بندر با تعدادی از زنان فعال و فرهیخته عرب دیدار و بر اهمیت بهبود جایگاه زنان در جامعه عرب تأکید کرد.

عربستان سعودی از سرکوبگرترین کشورهای جهان در حوزه حقوق زنان محسوب می شود. در عربستان، زنان حق رانندگی ندارند و در اماکن عمومی باید از فرق سر تا نوک پا حجاب بر سر داشته باشند. آنها همچنین بدون مجوز شوهر حق خروج از کشور ندارند.

بنا به گزارش نشریه واشنگتن پست، ایوانکا ترامپ با اشاره به اینکه زنان و دختران در تمام کشورها، از جمله آمریکا، با چالش روبرو هستند گفت «پیشرفت عربستان سعودی بخصوص درباره کاهش محدودیت برای زنان، بویژه در سال های اخیر، قابل تحسین است اما همچنان کارهای زیادی است که باید انجام شود.»

دختر ارشد پرزیدنت ترامپ در دیدار با زندان عرب خود را یک «رهبر زن» در کابینه پدرش توصیف کرد و گفت تمرکز تلاش هایش بر روی «توانمندسازی زنان در آمریکا در دیر نقاط جهان» است.

در پی سفر پرزیدنت ترامپ به خاورمیانه، عربستان سعودی و امارات متحده عربی مشترکا صد میلیون دلار به صندوق بین المللی توانمندسازی زنان، سازمانی وابسته به بانک جهانی، که تحت رهبری ایوانکا ترامپ فعالیت می کند اهدا کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG