لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

انتقاد ترامپ از جریمه گوگل: دوران امتیازگیری از آمریکا دوام نخواهد آورد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - آرشیو
دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - آرشیو

یک روز پس از تصمیم اتحادیه اروپا به جریمه شرکت گوگل، رئیس جمهوری ایالت محتده روز پنجشنبه گفت اروپایی‌ها به دنبال امتیازگیری از آمریکا هستند، اما این وضعیت زیاد دوام نخواهد آورد.

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گوگل غول فناوری دیجیتال جهان را، به دلیل استفاده «انحصارطلبانه» از نفوذ و سلطه بالای سیستم عامل موبایل «اندروید» در بازار، به پنج میلیارد دلار جریمه محکوم کرد.

دونالد ترامپ در توئیتی نوشت «اتحادیه اروپا به تازگی گوگل، یکی از شرکت‌های بزرگ ما را، پنج میلیارد دلار جریمه کرده است. آنها حقیقتا از ایالات متحده امتیاز گرفته‌اند، اما این طولانی نخواهد بود!»

شرکت گوگل نیز پیشتر در روز گذشته گفته بود که به حکم اتحادیه اروپا اعتراض خواهد کرد.

حکم اتحادیه اروپا علیه گوگل در حالی صادر می‌شود که با تصمیم دولت ایالات متحده به اعمال تعرفه بر آلومینیوم و فولاد وارداتی از اتحادیه اروپا، اختلاف تجاری بین این دو همپیمان بالا گرفته است.

در همین راستا، ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپایی قرار است هفته آینده به واشنگتن سفر و روز چهارشنبه در کاخ سفید با رئیس جمهوری و دیگر مقام‌های ارشد درباره روابط تجاری گفت‌وگو کند.

دولت پرزیدنت ترامپ می‌گوید اتحادیه اروپا دائما شرکت‌های آمریکایی را به بهانه‌های مختلف، مانند نقض قوانین مربوط به رقابت منصفانه در بازار آزاد و نیز مسائل مالیاتی، هدف قرار می‌دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG