لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

سخنان ترامپ در مقر فرماندهی ارتش آمریکا در خاورمیانه: داعش را ریشه کن می کنیم


آقای ترامپ در این دیدار ضمن دریافت گزارشهای این ستاد، ناهار را با پرسنل نظامی آمریکا در این پایگاه صرف کرد
آقای ترامپ در این دیدار ضمن دریافت گزارشهای این ستاد، ناهار را با پرسنل نظامی آمریکا در این پایگاه صرف کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با حضور در مقر ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا موسوم به سنتکام در فلوریدا، از نوسازی ارتش آمریکا خبر داد و گفت که به کمک متحدان آمریکا داعش را از خاورمیانه ریشه کن می کند.

آقای ترامپ عصر دوشنبه از سنتکام که مقر فرماندهی کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی است، بازدید کرد.

وی در این دیدار به مبارزه آمریکا و متحدانش با گروه داعش اشاره کرد و گفت: پیام من به نیروهای داعش که گروه مرگ و نابودی بوده، این است که ما و متحدان مان تروریسم اسلامی را ریشه کن خواهیم کرد.

پخش کامل سخنرانی آقای ترامپ را می توانید در فیس بوک صدای آمریکا ببینید:

ترامپ در بخشی از سخنانش افزود نوسازی ارتش یکی از برنامه های او است. به گفته رئیس جمهوری امریکا تجهیزات ارتش آمریکا کنون وضع مناسبی ندارد.

آقای ترامپ در بحث صرفه جویی های بودجه نظامی نیز به موضوع ناتو اشاره کرد. در حالیکه امروز اعلام شد آقای ترامپ در نشست بعدی ناتو، پیمان آتلانتیک شمالی شرکت می کند، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر در سنتکام تاکید کرد که اعضای ناتو باید حق عضویت شان را بدهند.

آقای ترامپ همچنین روز دوشنبه در واکنشی ضمن به تعلیق فرمان اجرایی او توسط یک قاضی فدرال نیز گفت: ما باید برنامه‌ قوی داشته باشیم تا مطمئن شویم کسانی که عاشق آمریکا هستند وارد کشور شوند، نه آنهایی که می‌خواهند ما و کشورمان را نابود کنند.

فرمانده کل نیروهای مسلح آمریکا، در این دیدار ضمن دریافت گزارشهای این ستاد، ناهار را با پرسنل نظامی آمریکا در این پایگاه صرف کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG