لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۹

پرزیدنت ترامپ در نوادا: زمان التیام زخمهایی است که ما را از هم جدا می‌کند


پرزیدنت ترامپ در سخنرانی در شهر رنو در ایالت نوادا

بعد از یک هفته پر تنش، رئیس جمهوری آمریکا در یک سخنرانی در شهر رنو در ایالت نوادا خواستار یکپارچگی و اتحاد آمریکائیان شد. وی این نظر را در پایان دیداری دو روزه از ایالت های غربی کشور مطرح کرد.

پرزیدنت دونالد ترامپ که از سه شنبه به ایالت آریزونا سفر کرده بود، روز چهارشنبه نیز به دیگر ایالت غربی یعنی نوادا سفر کرد.

در روزهای اخیر آقای ترامپ مورد انتقادهایی درباره موضع اش در قبال درگیری ها در شارلوتزویل واقع شده بود. رئیس جمهوری آمریکا چهارشنبه شب در نوادا گفت زمان التیام زخم هایی است که ما را از هم جدا می کنند. به دنبال یک وحدت جدید بر اساس ارزش های مشترکی هستیم که ما را متحد و یکپارچه کند.

اظهارات جدید پرزیدنت ترامپ برای پشت سرگذاشتن اختلافات نژادپرستانه

این سخنرانی برای اتحاد درست در همان روزی ایراد شد که یک نظرسنجی جدید نشان داد تقریبا دو سوم آمریکایی ها معتقدند پرزیدنت ترامپ بیشتر به تفرقه کمک می کند تا اتحاد.

پرزیدنت ترامپ یک روز پیشتر از آن در فنیکس آریزونا، دوباره به رسانه ها برای پوشش دادن پاسخ او به خشونت مرگبار در اعتراض های سازمان یافته اخیر نئونازی ها و برتری طلبان سفیدپوست در شارلوتزویل ویرجینیا تاخته بود.

آقای ترامپ گفته بود من قویاً رویارویی ناشی از نفرت، خصومت و خشونت را محکوم می کنم. فکر می کنم رسانه ها نمی توانند در انتقال این نظر، خوب عمل کنند. رسانه ها می گویند به اندازه کافی محکوم نکرده ام. یا این کار را در زمان مناسب انجام نداده ام ... چرا واکنش یک روز طول کشید؟..پس او باید یک نژاد پرست باشد.

بعد از مرگ یک زن و زخمی شدن تعدادی دیگر در درگیری بین گروه های طرفدار برتری نژاد سفید و مخالفان نژادپرستی، هفته گذشته پرزیدنت ترامپ در یک سخنرانی در نیویورک گفته بود، «در هر دو طرف آدمهای بدی هستند.اما آدمها ی خوبی هم در دو طرف وجوددارد.»

این اظهارات با واکنش هایی مواجه شد.

پرزیدنت ترامپ در پایان سخنرانی اش در شهر رنو قانونی را امضا کرد که اداره مجروحان جنگی آمریکا را مکلف به تجدید نظر در فرآیند پرداخت مزایای این افراد می کند.

کاخ سفید می گوید بیش از ۴۷۰ هزار مجروج جنگی منتظر تصمیم گیری در مورد تجدید نظر در مزایای خود هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG