لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۷

سخنرانی پرزیدنت ترامپ در ایالت آریزونا: رسانه‌ها موفقیت دولت من را نمی‌گویند


این اولین حضور پرزیدنت ترامپ در شهر فونیکس ایالت آریزونا بعد از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهوری است.
این اولین حضور پرزیدنت ترامپ در شهر فونیکس ایالت آریزونا بعد از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهوری است.

پرزیدنت دونالد ترامپ سه شنبه شب در شهر فونیکس ایالت آریزونا در سخنانی از سیاست های مهاجرتی خود دفاع کرد و همچنین در دفاع از موضع خود در قبال محکومیت گروه های نژاد پرست، از رسانه ها برای «غلط» مطرح کردن پیام های او انتقاد کرد.

سخنرانی سه شنبه شب ۳۱ مرداد آقای ترامپ، اولین سفر رئیس جمهوری آمریکا به ایالت غربی آریزونا بعد از پیروزی در انتخابات آبان سال گذشته است.

آقای ترامپ با انتقاد از رسانه هایی چون سی ان ان گفت من یک روز بعد از تنش های شارلوتزویل موضع گرفتم اما این رسانه های جعلی گفتند چرا بعد از یک روز موضع گرفتم.

وی همچنین با بیان اینکه « رسانه ها موفقیت دولت من را نمی گویند»، گفت ما در این مدت یک میلیون شغل ایجاد کردیم، یا موفقیت های دیگری داشتیم، اما چرا این رسانه های جعلی اینها را نمی گویند؟

رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از رسانه های منتقد خود گفت: من همه مردم کشور اعم از سیاه، سفید، لاتین تبار یا آسیایی تبار را دوست دارم.

رئیس جمهوری آمریکا از سیاست های مهاجرتی خود بار دیگر دفاع کرد. او یکسال پیش در سفر به فونیکس از سیاست محدودیت مهاجرتی خود به عنوان نامزد انتخابات رو نمایی کرده بود و سه شنبه شب گفت ما دیوار می سازیم تا مهاجران غیرقانونی وارد آمریکا نشوند.

آقای ترامپ همچنین خبر داد دولت او سختگیری های بیشتری برای متقاضیان ورود به آمریکا اعمال خواهد کرد تا به گفته او «تروریست ها وارد کشور نشوند.»

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید

سخنرانی کامل پرزیدنت ترامپ را از روی فیسبوک صدای آمریکا با ترجمه همزمان ببینید:

آقای ترامپ خواستار ایجاد مرزی با مکزیک همسایه جنوبی است و حضور او در ایالت آریزونا که مرز طولانی با مکزیک دارد، پیام هایی همراه دارد.

آقای ترامپ قبل از حضور در جمع مردم فونیکس برای سخنرانی، در پایگاه نیروی هوایی «یوما» حضور یافت که کار آن عملیات گشت زنی مرزی است.

آقای ترامپ از یکی از هواپیماهای بدون سرنشین گشت مرزی در آریزونا دیدار می کند.
آقای ترامپ از یکی از هواپیماهای بدون سرنشین گشت مرزی در آریزونا دیدار می کند.

«تام هامن» رئیس موقت اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده در حاشیه این دیدار گفته است، حضور آقای ترامپ در آریزونا یک پیام دارد: اینکه ما نیاز به یک مرز قدرتمند داریم.

حضور معترضان

اما در فونیکس فقط حامیان آقای ترامپ نیستند. در این شهر حدود سه هزار معترض به آقای ترامپ حضور دارند.

طرفداران ترامپ و مخالفان او در بیرون محل سخنرانی در فونیکس
طرفداران ترامپ و مخالفان او در بیرون محل سخنرانی در فونیکس

پلیس در فونیکس سعی کرد بین موافقان و مخالفان ترامپ حضور یابد.
پلیس در فونیکس سعی کرد بین موافقان و مخالفان ترامپ حضور یابد.

برخی از این معترضان به اظهارات هفته گذشته پرزیدنت ترامپ درباره شارلوتزویل اعتراض دارند. رئیس جمهوری آمریکا بعد از مرگ یک زن و زخمی شدن تعدادی دیگر، در یک سخنرانی در نیویورک گفته بود، «در هر دو طرف آدمهای بدی هستند.اما آدمها ی خوبی هم در دو طرف وجوددارد.»

تعداد زیادی از جمهوریخواهان به رئیس جمهوری توصیه می کنند برای ترمیم اختلاف در جامعه بر اثر بحران شارلوتزویل بهتر است او تلاش بیشتری به خرج دهد. حضور او در اجتماع آریزونا می تواند بخشی از ادامه تلاشهای پیشین وی در زمینه ارتباط با پایگاهش در حزب جمهوریخواه باشد.

نظرخواهی ها نشان می دهد حمایت از رئیس جمهوری دربرخی از ایالتهائی که به وی رای دادند به زیر ۴۰ درصد رسیده و این باید زنگ هشدار را برای او به صدا درآورده باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG