لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۲

تقدیر رکس تیلرسون و ایوانکا ترامپ از تلاشگران مبارزه با قاچاق انسان و برده‌داری مدرن


ایوانکا ترامپ دختر و مشاور آقای ترامپ به همراه تیلرسون وزیر خارجه آمریکا از این افراد تقدیر کرد.
ایوانکا ترامپ دختر و مشاور آقای ترامپ به همراه تیلرسون وزیر خارجه آمریکا از این افراد تقدیر کرد.

روز سه شنبه همزمان با انتشار گزارش سالانه وزارت خارجه ایالات متحده درباره قاچاق انسان در جهان، رکس تیلرسون وزیر خارجه و ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا از تلاشگران مبارزه با قاچاق انسان در جهان تقدیر کردند.

در این مراسم که سه شنبه شش تیر در وزارت خارجه برگزار شد، از یک دادستان، قاضی، یک قربانی قاچاق انسان، یک روزنامه نگار، پلیس و چند نفر دیگر از کشورهایی مثل هند و آرژانتین تقدیر شد.

در این مراسم، رکس تیلرسون در سخنانی گفت: هزاران زن و کودک در سراسر جهان قاچاق می شوند و این نوعی بردگی مدرن است.

تازه ترین خبرها را از توئیتر صدای آمریکا دنبال کنید.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تلاش هایی که در دوران کوتاه دولت ترامپ صورت گرفته، گفت امیدواریم قرن ۲۱ آخرین قرن قاچاق انسان باشد. بیش از ۲۰ میلیون انسان قربانی این وضعیت هستند.

آقای تیلرسون از برخی کشورها در گزارش یکساله قاچاق انسان اسم برد و گفت: کره شمالی برای اینکه منابعی برای فعالیتش تامین کند، هزاران نفر را تحت کار اجباری در دیگر کشورها دارد و حقوقشان را می گیرد. گزارش ما نشان می دهد چین در سال گذشته کاری برای شناسایی قربانیان قاچاق انسان از کره شمالی نکرده است.

وزیر خارجه آمریکا خواستار تلاش همه جانبه همه دولت ها برای ریشه کنی قاچاق انسان شد و گفت: دولت ها باید قوانین ضد فساد بیشتری به تصویب برسانند و باید قاچاق انسان جرم قابل پیگرد جناحی تلقی شود.

تیلرسون همچنین گفت در یکسال گذشته بیش از ۹۰ هزار نفر تحت پیگرد برای قاچاق انسان قرار گرفتند اما این کافی نیست. دولت ها باید تلاش بیشتری در جهان کنند.

در مراسم گزارش قاچاق انسان در جهان و تقدیر از فعالان برای مبارزه با این پدیده، ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا نیز حضور یافت.

ایوانکا ترامپ، مشاور رئیس جمهوری آمریکا در سخنانی گفت: قاچاق انسان یک جرم پنهان است و گاهی حتی اعضای خانواده در آن دست دارند.

مشاور رئیس جمهوری آمریکا افزود: دغدغه دولت آقای ترامپ این است که امسال، مانع قاچاق انسان در آمریکا و دیگر کشورها شود.

ایوانکا ترامپ مشاور و دختر رئیس جمهوری آمریکا: به عنوان یک مادر می گویم خیلی از قربانیان قاچاق انسان قربانی آزارهای جنسی هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

خانم ترامپ در مراسم تقدیر از فعالان برای مبارزه با قاچاق انسان از یک پلیس، دادستان، قاضی، قربانی و روزنامه نگاران یاد کرد. .

XS
SM
MD
LG