لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۲

قاچاق جنسی در لبنان: ۹ ماه مصیبت زن سوری


عکس تزئینی
عکس تزئینی

خلاصه‌ای از مقاله کریم شاهین در گاردین

زنی ۲۴ ساله اهل سوریه که توسط یک حلقه قاچاق انسان با وعده کار در رستوران به لبنان کشانده شده بود پیش از فرار به همراه چهار زن دیگر تحت شکنجه و آزار جنسی قرار داشت.

راما (اسم مستعار) می گوید طی ۹ ماهی که گرفتار شده بود بارها در حالی که برای خفه کردن صدایش دهانش را می بستند با کابل و باتوم الکتریکی کتک می خورد.

او می گوید: "پس از آنچه که به سرم آمد دیگر به هیچ چیز ایمان ندارم. موقعی که کتک می خوردم می گفتم خدایا نجاتم بده! مردی که آزارم می داد می گفت تو فاحشه فکر می کنی خدا نجات ات خواهد داد؟ و بیشتر مرا کتک می زد. ما حتی نمی توانستیم اسم الله را در دل به زبان بیاوریم."

راما در کافه ای در سوریه پیشخدمت بود تا این که مردی به او پیشنهاد کار در یک رستوران در لبنان با حقوق ماهانه یک هزار دلار را می دهد. او که به دنبال راهی می گشت تا کشور جنگ زده اش را ترک کند، پیشنهاد را می پذیرد.

پس از ورود به لبنان وارد خانه ای می شوند که آنجا به او گفته می شود باید فاحشگی کند: "وقتی گفتم من نمی خواهم فاحشه باشم، آنقدر کتکم زد تا قبول کردم."

۲۹ زن سوری که در آن محل کار می کردند مجبور بودند تا ۱۰ بار در شبانه روز به مشتری ها سرویس جنسی بدهند. شمار مشتری ها در آخر هفته دو برابر می شد.

بعضی از زنان هنوز باکره بودند و بکارت آنها را با "بطری" بر می داشتند.

زنان تهدید می شدند که دست کم روزی ۵۰ دلار انعام از مشتری ها بگیرند که آخر شب از آن ها گرفته می شد.

روابط جنسی با مشتری ها بدون وسایل پیشگیری بود. داستان هایی هم درباره کشته شدن دو زن گفته می شد.

گزارش ها از ۲۰۰ مورد سقط جنین در میان زنان این شبکه بردگی جنسی حکایت دارد.

بسیاری از زنانی که آن جا کار می کردند اعضای خانواده شان را در جنگ از دست داده بودند و کسی را نداشتند که نگران شان باشد.

پنجره محل سکونت آن ها با رنگ سیاه شده بود و آن ها حتی نور خورشید را نمی دیدند.

گفته های راما با جزییات به دست آمده از منابع امنیتی و قضایی درگیر تحقیقات درباره این شبکه قاچاق جنسی سازگار است. این شبکه طی چهار سال ۷۵ زن سوری ۱۸ تا سی و چند ساله را در دو ساختمان در مراکز فحشا در لبنان به بردگی جنسی گرفته بوده است.

راما در روز تعطیلی فاحشه خانه در "عید پاک" در حالی که سه زن حواس مدیران زن را در اتاقی دیگر پرت کرده بودند، به اتفاق چهار زن دیگر با زن نگهبان درگیر شده و از در پشتی پا برهنه و با پیژامه فرار می کنند و با تاکسی خود را به جنوب لبنان و پلیس می رسانند.

پلیس بعدتر به محل حمله کرده و افرادی را دستگیر می کند. این ماجرا در لبنان سر و صدای بسیاری بر پا کرد. پرسش این بود که چطور شبکه ای به این بزرگی این همه سال بدون هیچ مشکلی فعال بوده است.

یکی از سران این شبکه قاچاق جنسی یک بازجوی سابق سرویس اطلاعات نیروی هوایی سوریه بود که ماه گذشته دستگیر شد.

این پرونده نشان دهنده میزان آسیب پذیری پناهجویان در کشورهای همسایه سوریه است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG