لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۲

حمله مرگبار با خودرو به رژه کریسمس در ویسکانسین؛ کاخ سفید: برای ارائه هرگونه کمک آماده‌‌ایم


لحظه‌ای که خودروی ساشی بلند قرمز رنگ در حال عبور از جلوی تماشاگران و حرکت به سمت رژه کریسمس است
لحظه‌ای که خودروی ساشی بلند قرمز رنگ در حال عبور از جلوی تماشاگران و حرکت به سمت رژه کریسمس است

صحنه شاد جشن‌های استقبال از کریسمس در حومه شهر میلواکی در آمریکا، در یک لحظه به صحنه کشتار تبدیل شد.

به گزارش آسوشیتدپرس،‌ روز یکشنبه یک خودروی شاسی‌بلند با سرعت زیاد پس از عبور از موانع قرار داده شده در خیابان‌ها، به یک رژه کریسمس کوبید و دست کم ۵ نفر را کشت و بیش از ۴۰ تن دیگر را مجروح کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در توئیتر اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، یکشنبه شب «در جریان وضعیت غم انگیز واوکشا قرار گرفت» و به طور منظم اطلاعات به روز دریافت می‌کند. او گفت تیم کاخ سفید در تماس نزدیک با مقامات محلی برای ارائه هرگونه حمایت و کمک مورد نیاز است.

مقامات شهر «واوکشا» یکشنبه شب در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را منتشر کردند که کشته شدن حداقل پنج نفر و مجروحیت بیش از ۴۰ تن را تایید می‌کند.

در بیانیه شهرداری همچنین اشاره شده است که بسیاری از مردم خود را به بیمارستان منتقل کردند. این شهر هیچ اطلاعات بیشتری در مورد کشته شدگان منتشر نکرد.

دان تامپسون، رئیس پلیس واوکشا، نیز گفت که یک فرد که پلیس خواهان تحقیق در مورد او است،‌ در بازداشت است، اما او جزئیاتی در مورد این شخص یا انگیزه احتمالی ارائه نکرد. تحقیقات با کمک وزارت دادگستری ویسکانسین ادامه دارد.

در مراسم رژه کریسمس گروه‌های موسیقی و کودکانی که با کلاه بابانوئل می‌رقصیدند نیز حضور داشتند.

در یکی از ویدئوهای منتشر شده در پی این رویداد زنی فریاد می زد: «اوه خدای من!»

خودروی شاسی بلند سرعت خود را در یک لحظه زیاد کرد و به رقصنده‌های جوان در این مراسم کوبید.

پدری نیز که به دنبال دخترش بود از رفتن «از یک بدن مچاله شده به بدن دیگر» صحبت می‌‌کند. اعضای کروه «دنسینگ گرنیز» از جمله افرادی بودند که خودرو به آنها کوبید.

XS
SM
MD
LG