لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۳

بلژیک اتفاق روز سه شنبه و کشته‌شدن سه نفر را «حمله تروریستی» نامید


مقامات بلژیک می گویند حمله ای که در روز سه شنبه منجر به کشته شدن دو افسر پلیس و یک رهگذر شد، جنایتی تروریستی بود.

مقامات بلژیکی روز چهارشنبه ۹ خرداد گفتند «بنجامین هرمن» ۳۶ ساله، با چندبار سر دادن شعار «الله اکبر» روز سه شنبه با ماموران پلیس درگیر شد. او به ضرب گلوله گروهی از ماموران پلیس از پای در آمد.

آقای «هرمن» از پشت به دو افسر پلیس در شهر لیژ با چاقو حمله کرد و اسلحه آنها را گرفت و با ضربات گلوله آنها را کشت و سپس به یک مرد ۲۲ ساله که در یک خودرو بود، تیراندازی کرد و او را نیز کشت.

یک مقام بلژیکی در یک کنفرانس خبری گفت به خاطر روشی که «هرمن» در تیراندازی به ماموران عمل کرد، این حمله تروریستی قلمداد می شود. پیشتر پلیس بلژیک از «تروریستی» دانستن این رویداد خودداری کرده بود.

این مقام همچنین گفت روش «هرمن» که با چاقو به ماموران پلیس حمله کرد و اسلحه آنها را ربود و همچنین سردادن شعار «الله اکبر» مشابه روش درخواستی داعش از پیروانش برای حمله به ماموران بوده است.

گزارش شده بنجامین هرمن با چندین افراطی نیز در تماس بوده است. هرمن یک روز قبل از حمله روز سه شنبه، مرد دیگری را که قبلا در زندان با او بود، کشت.

«بنجامین هرمن» متولد بلژیک، روز دوشنبه تنها برای چند ساعت از زندان مرخصی گرفته بود، اما به زندان بازنگشت. به نوشته فاکس نیوز، رسانه های محلی می گویند که سابقه جرائم مرتبط با مواد مخدر داشته است.

بلژیک، و چند کشور دیگر اروپایی سابقه حملات مرگبار اسلامگرایان افراطی را دارد، امری که نگاه بسیاری از مردم اروپا را نسبت به موضوع مهاجرت بیش از گذشته جلب کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG