لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۰

پلیس اسپانیا تایید کرد: مظنون حملات بارسلون به ضرب گلوله کشته شد


هنوز مردم برای قربانیان حمله روز پنجشنبه مراسم یادبود برگزار می کنند.
هنوز مردم برای قربانیان حمله روز پنجشنبه مراسم یادبود برگزار می کنند.

پلیس محلی اسپانیا در روستایی نزدیک بارسلون عصر دوشنبه از شلیک ماموران به فردی مظنون که احتمالا جلیقه انفجاری بر تن داشت خبر دادند و بعدا تایید کردند وی همان مظنون حملات بارسلون است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حادثه در روستای سوبریتاس در ۴۵ کیلومتری غرب بارسلون و در حالی که نیروهای پلیس به دنبال مظنون حملات تروریستی پنجشنبه بودند، رخ داد.

رسانه های بین المللی ساعتی بعد گزارش دادند که پلیس اسپانیا تایید کرده است وی همان یونس ابویعقوب، راننده ون سفید رنگی است که عابران پیاده را در سارسلون زیر گرفته و متواری شده بود.

پلیس کاتالان در اسپانیا پیشتر گفته بود، یونس ابویعقوب جوان ۲۲ ساله اهل مراکش که عامل اصلی حمله تروریستی و مرگ ۱۳ نفر در بارسلون است، یک مرد ۳۴ ساله را در ادامه فرارش با چاقو کشت.

در همین حال جستجو برای یافتن ابویعقوب بر روی دو شهر «ریپول» و «مانلو» متمرکز شده است. پلیس اسپانیا اعلام کرد با قرار دادن ایست‌ های بازرسی مختلف امیدوار است یونس ابویعقوب، را دستگیر کند. پلیس اعلام کرده است سه ون با استفاده از کارت اعتباری ابویعقوب اجاره شده اند.

یک دستگاه خودرو ون سفید رنگ روز پنجشنبه به گروهی از عابران پیاده در مرکز شهر بارسلون در اسپانیا زد، که منجر به دست‌کم ۱۳ کشته و ۵۰ زخمی شد.

در حمله ای مشابه که ساعاتی پس از حمله اول و در شهر کامبریلز اتفاق افتاد، یک نفر کشته و شش نفر هم زخمی شدند. در این حمله نیروهای پلیس موفق شدند پیش از برخورد خودروی مهاجمان با عابرین پیاده، هر ۵ مهاجم را بکشند.

به جز ابویعقوب، دو متهم دیگر هم تحت تعقیب پلیس هستند. یکی از آنها امام «عبدالباکی اس ساتی» است که پلیس اعتقاد دارد مسئول افراطی کردن برخی از متهمان است.

پلیس پیش از این چهار نفر را به اتهام دست داشتن در این حمله ها دستگیر کرده است.

پلیس سعی دارد با استفاده از دی ان ای مشخص کند آیا برخی از متهمان در بین کشته شدگان انفجار خانه ای در «آلکانار» بوده اند یا خیر. این انفجار به دلیل دستکاری قوطی‌های گازی اتفاق افتاد که قرار بود در حملات گسترده تری استفاده شود. آزمایش دی ان ای بقایای به جا مانده در این انفجار برای تشخیص تعداد کشته شدگان این انفجار ادامه دارد.

به گزارش آسوشیتد پرس، همسایگان ساختمان منفجر شده، گفته اند ون مورد استفاده در حمله بارسلون را پیش از حمله در این ساختمان دیده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG