لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

سفر مایک پنس به تگزاس همزمان با تلاش برای تامین مالی بازسازی خسارت هاروی


بعد از حضور مایک پنس، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز شنبه دوباره به تگزاس سفر خواهد کرد.
بعد از حضور مایک پنس، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز شنبه دوباره به تگزاس سفر خواهد کرد.

با پایان توفان هاروی و کاهش سطح آب در خیلی از مناطق تگزاس، اقدامات ایالتی و دولتی برای بازسازی مناطق آسیب دیده آغاز شده است. برخی منابع خبری با اشاره به آمارهای جدید می گویند در این توفان در تگزاس ۴۹ نفر کشته شدند. همزمان کاخ سفید به آسیب دیدگان توفان هاروی اطمینان داده است که کمک های مالی برای بازسازی در راه است.

توفان هاروی در طی پنچ روز باعث بارش میزان بی سابقه ای از باران در تگزاس و لوئیزیانا شد.

هوستون چهارمین شهر بزرگ آمریکا است و بیشترین خسارت در این شهر گزارش شده است. باز فید اعلام کرد ۴۹ نفر در این توفان در تگزاس کشته شدند.

روز پنجشنبه مایک پنس معاون ریاست جمهوری از مناطق آسیب دیده بازدید کرد و قرار است روز شنبه نیز قرار است پرزیدنت ترامپ بار دیگر به منظور بازدید از مناطق آسیب دیده به تکزاس بازگردد.

مایک پنس ، معاون ریاست جمهوری آمریکا ، نیز که در پاکسازی یکی از محل های آسیب دیده در شهر هوستون کمک کرد، بر ثمربخشی کمک های مردمی و داوطلبان بر عملیات پاکسازی تاکید گذاشت.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در مناطق سیل زده حاضر شد و به مردم کمک کرد.
معاون رئیس جمهوری آمریکا در مناطق سیل زده حاضر شد و به مردم کمک کرد.

کمک های دولتی

آسیب دیدگان در تگزاس امید دارند که هماهنگی فوق العاده دولت فدرال، دولت ایالتی و داوطلبان، تا تمام شدن کار مرمت، بازسازی و جبران خسارات ادامه یابد.

تام بوسرت مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید بودجه عملیات امدادرسانی و بازسازی برای ماه آینده تامین شده است. به گفته آقای بوسرت حدود یکصد هزار خانه بر اثر هاروی آسیب دیده و بسیاری از زیرساختهای آسیب دیده عمومی، مانند پل ها نیاز به مرمت پیدا کرده اند.

مشاور امنیت کاخ سفید گفت، حدود صد هزار خانه و بسیاری از زیرساخت ها آسیب دیده است: چند بیمارستان در شهر بومانت آسیب دیده است. وزارت بهداشت و وزارت حمل و نقل مسئول هماهنگی منابع فدرال هستند تا بیماران این بیمارستان ها به بیمارستان های امن منتقل شوند. تا این لحظه ، احتمالاً حدود هفت هزار بیمار به بیمارستان های دیگر منتقل شده اند.

مشاور امنیت داخلی کاخ سفید از پیشنهاد پرزیدنت ترامپ برای کاهش بودجه سازمان فدرال کمک رسانی به مردم در موارد اضطراری (فیما) دفاع کرد اما گفت هنوز ، بودجه و منابع مالی کافی برای کمک به ترمیم و بازسازی مناطق آسیب دیده از توفان هاروی وجود دارد.

آقای باسرت گفت ، با این تصمیم ، ایالت تگزاس کمتر بر منابع مالی فدرال اتکا خواهد کرد، ضمن آن که کمک های بسیاری از ایالت های دیگر دریافت می کند: اطلاع دارم ، بیست و هشت گروه جستجو و نجات از شانزده ایالت به تگزاس کمک می کنند. کمک بالاییست. به عقیده من ، این بالاترین سطح کمک پس از حملات یازدهم سپتامبر است.

در همین حال ، سارا هاکبی سندرز ، سخنگوی کاخ سفید گفت ، پرزیدنت ترامپ ، یک میلیون دلار از منابع مالی شخصی اش برای کمک به تگزاس پرداخت می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG