لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۳

هنرمندان آمریکایی به یاری قربانیان توفان هاروی آمدند


ستارگان به کمک قربانیان طوفان هاروی می روند
ستارگان به کمک قربانیان طوفان هاروی می روند

در پی فاجعه سیل بر اثر طوفان هاروی، هنرمندان آمریکایی برای کمک به قربانیان متحد شده اند.

بیانسه، خواننده آمریکایی اعلام کرد که با سازمان خیریه خودش مشغول همکاری است تا به مردم هیوستون کمک برسانند. او که خود متولد این شهر است در بیانیه ای گفت که برای مردم هیوستون دعا می کند.

کیم کارداشیان و دو خواهرش کایلی و کندال
کیم کارداشیان و دو خواهرش کایلی و کندال

کیم کارداشیان، چهره تلویزیونی به همراه خواهرانش پانصد هزار دلار به قربانیان سیل کمک کرده است. کیم کارداشیان روز سه شنبه در توئیتر اعلام کرد که برای مردم هیوستون دعا میکند.

کوین هارت، هنرپیشه و کمدین نیز روز دوشنبه اعلام کرد ۲۵ هزار دلار به صلیب سرخ بخشیده است و از دیگر چهره های مشهور هم خواست همین کار را انجام دهند.

در واکنش به ویدئوی کوین هارت، دواین جانسون بازیگر آمریکایی هم با پست یک ویدئو در مورد این فاجعه در اینستاگرم خود، اعلام کرد که ۲۵ هزار دلار برای کمک به قربانیان اهدا کرده است. دی جی خالد، جنیفر لوپز نیکی میناژ،نیز در پی درخواست کوین هارت همین میزان به قربانیان اهدا کردند.

دریک رپر کانادایی در اینستاگرم خود از هیوستون به عنوان خانه او در ۸ سال اخیر یاد کرد و گفت برای همکاری با گروه های کمک رسانی در هیوستون با آنها در ارتباط است.

کریس براون خواننده امریکایی می گوید ۱۰۰ هزار دلار به خود مردم تگزاس خواهد داد چون به سازمان های خیریه ای حتی صلیب سرخ اعتماد ندارد.

کیتی پری در مراسم جوائز بهترین موزیک ویدئوی ام تی وی
کیتی پری در مراسم جوائز بهترین موزیک ویدئوی ام تی وی

برخی ستارگان فیلم و موسیقی مانند لیدی گاگا اعلام نکرده اند که چه میزان پول به سازمان های خیریه ای اهدا کرده اند. برخی از آنها مانند کیتی پری که در توئیتر بیش از ۱۰۰ میلیون طرفدار دارند از طرفدارانش خواست که به صلیب سرخ پول اهدا کنند.

بنا بر گزارش ها تا کنون ۱۸ نفر جان خود را در سیل و طوفان هاروی از دست داده اند. به گفته مقامات تگزاس این طوفان یکی از بزرگترین فاجعه هایی است که آمریکا با آن روبرو شده است.

روز سه شنبه نیز برخی از ستاره های هالیوود و بازیکنان ورزشی اعلام کردند به قربانیان توفان تگزاس کمک می کنند، از جمله جی جی وات، بازیکن فوتبال آمریکایی و عضو تیم هیوستون تگزاس. او در زمان توفان پستی گذاشت و حدود ۵۰۰ هزار دلار برای کمک به قربانیان جمع کرد.

جی جی وات، ساعتی بعد او پست دیگری گذاشت و خبر داد که یک میلیون دلار کمک جمع شده و گفت که هدف حالا یک و نیم میلیون دلار است.

و روز سه شنبه آقای وات در پست خود نوشت دو میلیون جمع شده و حالا هدف جمع آوری سه میلیون دلار است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG