لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۹

مقام حماس و رهبر پیکارجویان فرانسوی در سوریه به فهرست تروریسم آمریکا اضافه شدند


وزارت خارجه آمریکا رهبر گروهی از پیکارجویان فرانسوی که در سوریه فعال هستند و همچنین یک مقام ارشد گروه فلسطینی حماس را به قهرست تروریست های جهانی اضافه کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خارجه آمریکا، "عمر دیابی" رهبر یک گروه ۵۰ نفره است که در عملیات های تروریستی در سوریه با گروه جبهه النصرت (که بعدا به جبهه فتح الشام تغییر نام داد) همکاری داشته است.

جبهه النصرت که در فهرست سازمان های تروریستی ایالات متحده قرار داشت، بهار امسال از القاعده جدا شد و سپس نام خود را به جبهه فتح الشام تغییر داد.

فرد دوم که به فهرست تروریسم آمریکا اضافه شده، فتحی احمد محمد حماد، وزیر داخلی پیشین حماس در دوران سلطه آن بر نوار غزه است. به گفته وزارت خارجه آمریکا، وی از موقعیت خود برای هماهنگ کردن گروه های تروریستی استفاده می کرد.

فتحی حماد در بیانیه ای که در غزه منتشر شده گفت تصمیم وزارت خارجه در تروریست خواندن او ساعاتی پس از تصمیم واشنگتن برای کمکی ۳۸ میلیارد دلاری به ارتش اسرائیل طی یک دهه آینده آمده است. حماد در بیانیه خود گفت این اقدام آمریکا آنها را به "بزرگترین حامی تروریسم صهیونیستی" تبدیل کرده است.

به دنبال اضافه شدن نام این دو نفر به فهرست تروریست های جهانی وزارت خارجه آمریکا، دارایی های آنها در آمریکا مسدود خواهد شد.

XS
SM
MD
LG