لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۲

سخنگوی برکنار شده کاخ سفید، پیشنهاد «رقص با ستارگان» را رد کرد


آقای اسپایسر بعد از حدود شش ماه سمت خود را از دست داد.
آقای اسپایسر بعد از حدود شش ماه سمت خود را از دست داد.

شان اسپایسر، سخنگوی مستعفی کاخ سفید، با یک پیشنهاد جدید روبرو شد. به او پیشنهاد شد به عنوان یه چهره جنجالی در مسابقه «رقص با ستارگان» شرکت کند اما او این درخواست را رد کرد.

آقای اسپایسر، هرچند چندان شناخته شده نبود، اما با ریاست جمهوری پرزیدنت ترامپ، خیلی زود نام او در رسانه ها مطرح شد. شان اسپایسر ۴۵ ساله، پیشتر سابقه حضور در نیروی دریایی را داشت و چندسالی سخنگوی کمیسیون های داخلی مجلس نمایندگان و شورای ارتباطات حزب جمهوریخواه بود تا اینکه دسامبر گذشته از سوی آقای ترامپ به عنوان سخنگوی کاخ سفید معرفی شد.

او خیلی زود با انتقاداتی از سوی برخی رسانه ها مواجه شد و در مقابل رسانه ها را به دروغگویی متهم کرد. اختلاف او با این رسانه ها تا آنجا پیش رفت که اسپایسر، ورود دوربین به نشست های خبری کاخ سفید را ممنوع کرد و تنها رسانه ها می توانستند مثل دو دهه پیش، صدای کنفرانس خبری را پخش کنند.

در هفته های اخیر اختلاف او با پرزیدنت ترامپ علنی شد تا در نهایت دو هفته پیش از سمت خود استعفا داد.

در آمریکا، اما کنار رفتن از چنین سمتی، خود می تواند به باز شدن درآمد های جدید و پیشنهادهای کاری جدیدی بیانجامد. از جمله نگارش کتاب، دعوت به سخنرانی یا کار.

در تازه ترین مورد، بعد از کناره گیری شان اسپایسر، برنامه محبوب و پر بیننده رقص با ستارگان به او پیشنهاد داده است. برنامه رقص با ستارگان از سال ۲۰۰۵ در شبکه تلویزیونی ABC پخش می شود و در آن زوج هایی متشکل از یک چهره سرشناس و یک رقصنده، هفته ها به رقابت می پردازند. در هر سال، غیر از ستاره های هالیوودی، گاهی چهره های سیاسی و حتی نظامی در آن دعوت می شوند، از جمله بعد از حضور سارا پیلین در انتخابات ۲۰۰۸، دختر او یکی از کسانی بود که در این مسابقه شرکت داده شد.

با این حال، اسوشیتدپرس به نقل از آقای اسپایسر نوشته، او در شرایط فعلی تمایلی برای حضور در مسابقه رقص با ستارگان ندارد.

شان سپیسی این دعوت را پس از مشورت با همسرش رد کرد. او گفت که برای شرکت در برنامه های «رقص با ستارگان» وقت ندارد و بسیار گرفتار است.

محافل مطلع می گویند اسپایسر سرگرم مذاکره برای بستن قراردادی برای پیوستن به یکی از شبکه های تلویزیونی است. او همچنین برای چند سخنرانی و نوشتن کتاب خاطرات خود پیشنهاداتی داشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG