لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۸

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید استعفا داد


رسانه‌های آمریکا روز جمعه به نقل از دو مقام دولت ایالات متحده، از کناره‌گیری «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید آمریکا خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نظر می‌رسد تصمیم اسپایسر به انتصاب «آنتونی اسکاراموچی» مدیر جدید ارتباطات کاخ سفید مرتبط باشد.

آسوشیتدپرس این مطلب را از قول برخی افرادی که از تصمیم‌گیری شان اسپایسر برای کناره گیری آگاه بوده‌اند، به شرط فاش نشدن هویتشان، نوشت.

شان اسپایسر از آغاز دولت پرزیدنت ترامپ در بهمن گذشته در مقام سخنگوی کاخ سفید فعالیت می‌کرد و نشست‌های او گاه با حاشیه‌هایی روبرو بوده است.

معاون او «سارا هاکبی سندرز» در چند هفته اخیر بیشتر نشست‌های خبری روزانه کاخ سفید را برگزار کرده است.

آقای اسپایسر، پیش از پیوستن به ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، سال‌ها مسئولیت بخش ارتباطات کمیته ملی حزب جمهوریخواه را بر عهده داشت.

وی همچنین ارتباط نزدیکی با رینس پریبوس، رئیس پیشین کمیته ملی حزب جمهوریخواه و رئیس کنونی دفتر رئیس جمهوری در کاخ سفید دارد.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، اسکاراموچی، سرمایه دار اهل نیویورک، روابط تنش آلودی با شان اسپایسر و رینس پریبوس داشته است.

به نوشته این روزنامه به نقل از منابع آگاه، این دو با انتصاب اسکاراموچی به عنوان مدیر جدید ارتباطات کاخ سفید مخالفت کرده بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG