لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۵

سناتورهای آمریکایی خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ونزوئلا شدند


گروهی از سناتورهای متنفذ جمهوریخواه و دمکرات آمریکایی قصد دارند روز چهارشنبه لایحه ای را ارائه دهند که خواستار رسیدگی به بحران ونزوئلا می شود و از جمله دربرگیرنده تحریم افراد مسئول در نقض دمکراسی و یا مشارکت کننده در فساد می شود.

به گزارش رویترز این لایحه ده میلیون دلار بودجه برای کمک های انساندوستانه به این کشور اختصاص می دهد، وزارت خارجه آمریکا را ملزم به هماهنگی با قدرت های منطقه ای برای کاهش بحران می کند، و از سازمان های اطلاعاتی آمریکا می خواهد تا درباره مشارکت مقامات دولت ونزوئلا در فساد و تجارت مواد مخدر گزارش دهند.

این لایحه همچنین از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می خواهد تا گامهای لازم برداشته شود تا از در دست گرفتن کنترل هرگونه زیرساخت انرژی آمریکا از سوی روسنفت – شرکت نفت دولتی ونزوئلا- جلوگیری شود.

هشدار دولت ترامپ برای تحریم بیشتر

این در حالی است که دولت ترامپ درباره اعمال تحریم های بیشتر علیه آن دسته از مقامات ونزوئلا که نیکولاس مادورو رئیس جمهوری این کشور را به سوی بازنویسی قانون اساسی در میانه بحران سیاسی و اوج گیری تظاهرات مردمی سوق دادند، هشدار داده است.

مایکل فیتزپاتریک از معاونان وزارت خارجه روز سه شنبه گفت: «مادورو تلاش می کند تا قواعد بازی را تغییر دهد. اقدامات اخیر این کشور به ما دلایل بیشتری می دهد تا تحریم های علیه افراد بیشتری در این کشور را در نظر بگیریم.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG