لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

بررسی صلاحیت قاضی کاوانا برای عضویت در دیوان‌عالی آمریکا در سنا آغاز شد


پرزیدنت ترامپ ۹ ژوییه قصد خود را مبنی بر معرفی قاضی «برت کاوانا» برای جایگزینی قاضی «آنتونی کندی» در دیوان‌عالی کشور اعلام کرد.
پرزیدنت ترامپ ۹ ژوییه قصد خود را مبنی بر معرفی قاضی «برت کاوانا» برای جایگزینی قاضی «آنتونی کندی» در دیوان‌عالی کشور اعلام کرد.

رییس جمهوری ایالات متحده در نهم ژوییه سال جاری قصد خود مبنی بر نامزدی قاضی «برت کاوانا» را برای جایگزینی قاضی آنتونی کندی، که خود را از عضویت در دیوان‌عالی کشور بازنشسته کرده است، اعلام کرد.

قانون اساسی آمریکا به مجلس سنا قدرت مشاوره و رضایت را در رابطه با تمام نامزدهای مقامات قضایی آمریکا اعطا کرده، و بامداد سه شنبه کمیته قضایی سنا روند بررسی دقیق پیشینه و صلاحیت قاضی کاوانا را برای عضویت در دیوان‌عالی کشور آغاز می‌کند.

قاضی کاوانا پیشاپیش جلسه امروز ۱۲۰ صفحه پاسخ کتبی و بیش از ۱۷ هزار صفحه مطلب را در پاسخ به پرسشنامه قضایی مجلس سنا به کمیته تسلیم کرده است. این جامع‌ترین پاسخنامه‌ای است که تاکنون از سوی یک نامزد دیوان‌عالی کشور ارائه شده است.

در این جلسه که گفته می‌شود ممکن است حدود سه ساعت طول بکشد، سه تن از حامیان قاضی کاوانا از جمله کاندولیزا رایس وزیر خارجه پیشین آمریکا، طبق سنت، او را به کمیته معرفی می‌کنند و انتظار می‌رود تنها ارائه بیانیه قاضی کاوانا و بیانیه های چند تن از اعضای ارشد کمیته در جلسه مطرح شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG