لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۶

گزینه های اصلی دونالد ترامپ برای دیوان عالی چه کسانی هستند؟


از چپ به راست: ریمنود کتلیدج،برت کاوانا، ایمی کنی برت​، توماس هاردیمن
از چپ به راست: ریمنود کتلیدج،برت کاوانا، ایمی کنی برت​، توماس هاردیمن

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دوشنبه شب به وقت واشنگتن، نامزد پیشنهادی خود را برای تصدی یک کرسی خالی در دیوان عالی کشور، معرفی خواهد کرد تا آن را بررسی کند.

خبرگزاری رویترز می گوید چهار قاضی محافظه کار گزینه های اصلی برای جایگزینی قاضی آنتونی کندی هستند که گفته است بازنشسته می شود.

به نوشته رویترز، دونالد ترامپ که پیشتر یک قاضی دیگر محافظه کار را روانه دیوان عالی آمریکا کرده است، این بار چهار گزینه اصلی به نام های توماس هاردیمن، برت کاوانا، ریمنود کتلیدج، و ایمی کنی برت دارد.

توماس هاردیمن

هاردیمن، ۵۳ ساله، در دادگاه شعبه سوم تجدید نظر، حوزه فیلادلفیا خدمت کرده است. جرج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق جمهوری خواه آمریکا او را برای این سمت انتخاب کرده بود.

هاردیمن، اهل والتهام در ایالت ماساچوست که یک بار به عنوان راننده تاکسی کار کرده بود، اولین عضو خانواده اش بود که وارد کالج شد و همراه خواهر بزرگتر دونالد ترامپ، قاضی مرین ترامپ بری که اکنون ۸۱ ساله است، در دادگاه شعبه سوم خدمت کرد.

برت کاوانا

کاوانا، ۵۳ ساله، از سال ۲۰۰۶ در دادگاه پر نفوذ تجدید نظر شعبه واشنگتن دی.سی، پایتخت آمریکا، خدمت کرده است. این دستیار سابق کاخ سفید در دوران ریاست جهوری بوش، پیشتر برای کنت استار، که به عنوان بازرس مستقل، پرونده بیل کلینتون، رئیس جمهوری سابق آمریکا در دهه ۱۹۹۰ را بررسی کرد، خدمت کرده بود. او زمانی که از سوی بوش به برای پست فعلی اش نامزد شد با یک نبرد سخت برای کسب تاییدیه از سوی قانون گذاران مواجه شد.

ریمنود کتلیدج

کتلیدج، ۵۱ ساله، از سال ۲۰۰۸ در شعبه ۶ دادگاه تجدید نظر مستقر در سینسیناتی خدمت کرده است. او نیز، همچون برت کاوانا، توسط جرج بوش برای سمت فعلی اش انتخاب شده بود. کتلیدج، دستیار سابق یک سناتور جمهوری خواه است که زمانی نیز به عنوان وکیل شرکت فورد موتور کار کرده است.

ایمی کنی برت​

برت، ۴۶ ساله، کمترین تجربه قضایی را در بین چهار گزینه اصلی برای خدمت در دیوان عالی آمریکا دارد. او تنها هشت ماه به عنوان قاضی خدمت کرده است و بیشتر دوران کاری خود را به عنوان یک استاد یا محقق حقوقی محافظه کار خدمت کرده است. برت از سوی دونالد ترامپ برای خدمت در شعبه هفتم دادگاه تجدید نظر در شیکاگو، سال گذشته انتخاب شد. برت، متاهل است و هفت فرزند دارد. او یک کاتولیک معتقد است و گفته می شود گزینه مورد علاقه رهبران مسیحی محافظه کار و کسانی است که از نظر مسائل اجتماعی، گرایش های محافظه کارانه دارند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG