لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۹

خطوط هوایی سعودی و ترکیه بدنبال لغو محدودیت حمل لپ تاپ در پروازهای آمریکا


خبرگزاری رسمی عربستان سعودی روز سه شنبه اعلام کرد خطوط هواپیمایی آن کشور انتظار دارد محدودیت حمل لپ تاپ و برخی وسایل الکترونیکی به داخل کابین هواپیما توسط مسافران در پروازهای این شرکت هواپیمایی به مقصد ایالات متحده، تا دو هفته آینده لغو شود.

به گزارش رویترز به نقل از این خبرگزاری، شرکت السعودیه در تلاش است با همکاری مسئولان هواپیمایی کشوری عربستان تدابیر امنیتی جدید دولت آمریکا در مورد برخی پروازهای مستقیم خارجی به مقصد ایالات متحده را تا روز نوزدهم ژوئیه بطور کامل به اجرا بگذارد.

ممنوعیت حمل لپ تاپ و برخی وسایل الکترونیکی مشخص، از مارس گذشته و به دنبال وجود برخی تهدیدهای امنیتی که جزئیات آنها به اطلاع عموم نرسید، در مورد مسافرانی که از ۱۰ فرودگاه کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا به مقصد آمریکا پرواز می‌کنند به اجرا در آمد.

این ممنوعیت شامل پروازهای مستقیم به مقصد شهرهای آمریکا از فرودگاه‌های امان پایتخت اردن، قاهره پایتخت مصر، استانبول در ترکیه، ریاض و جده در عربستان سعودی، کازابلانکا در مراکش، دوحه پایتخت قطر، دوبی و ابوظبی در امارات و همچنین کویت می‌شود.

جان کلی وزیر امنیت داخلی ایالات متحده روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد دستورالعمل‌ های جدیدی در این زمینه در این پروازهای مشخص در نظر گرفته شده است؛ تدابیری که می‌تواند به لغو ممنوعیت حمل لپ تاپ و وسایل الکترونیکی مسافران به داخل هواپیما منجر شود.

شرکت هواپیمایی «الاتحاد» ابوظبی روز یکشنبه اعلام کرد به دنبال اجرای دستور العمل‌های جدید آمریکا برای تامین امنیت بیشتر پروازهای آن شرکت به مقصد آمریکا، محدودیت‌های پیشین حمل لپ تاپ و برخی دیگر از وسایل الکتروینکی به داخل کابین هواپیما لغو شده است.

هواپیمایی «امارات» دوبی، بزرگترین خطوط هوایی خاور میانه، پیشتر در روز سه شنبه اعلام کرد در حال اعمال تدابیر ویژه برای لغو این محدودیت‌هاست. خطوط هوایی ترکیه نیز روز دوشنبه گفت انتظار می‌رود این محدودیت‌ها از روز چهارشنبه در مورد پروازهای این شرکت لغو شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG