لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

ممنوعیت حمل لپ تاپ در برخی پروازهای آمریکا احتمالا تمدید می شود


جان کلی وزیر امنیت کشور آمریکا
جان کلی وزیر امنیت کشور آمریکا

جان کلی وزير امنيت داخلی آمريکا روز چهارشنبه در نشست کميته امنيت ملی مجلس سنا گزارشهایی را تایید کرد که می گوید ايالات متحده احتمالا ممنوعيت حمل لپ تاپ در برخی پروازهای خاورميانه به مقصد ايالات متحده را تمديد خواهد کرد.

در حال حاضر مسافران پروازهای مستقيم از ده فرودگاه در خاورميانه و شمال آفريقا به مقصد ايالات متحده موظفند ابزار الکترونيک بزرگتر از گوشی‌های خود را به قسمت بار هواپيما تحويل دهند. در انجام این دستورالعمل هر خط هوایی روش و قوانین خود را دارد.

آقای کلی اين انتقاد را رد کرد که پروتکل مربوطه به دليل دین اسلام يا رنگ پوست مسافران در پيش گرفته شده است.

خبرگزاری رویترز پیشتر به نقل از وزارت امنیت داخلی آمریکا در اول فروردین ماه اعلام کرد از این پس مسافرانی که از فرودگاه هایی در اردن، مصر، ترکیه، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، مراکش، و قطر به ایالات متحده پرواز می کنند، اجازه حمل وسایل الکترونیکی بزرگتر یک تلفن همراه - مانند تبلت، لپ‌ تاپ و دوربین های عکاسی - به داخل کابین هواپیما را ندارند و باید آنها را به قسمت بار تحویل دهند.

پس از اعلام این ممنوعیت جدید از سوی آمریکا، بریتانیا نیز از اعمال مقررات مشابهی در مورد مسافران هواپیماهائی که مبدا پروازشان شش کشور خاور میانه است ، خبر داد و همراه بردن برخی لوازم الکترونیکی قابل حمل به داخل کابین هواپیما در برخی خطوط پروازی از مبدا فرودگاه‌های ترکیه، لبنان، اردن، مصر، تونس و عربستان سعودی به مقصد فرودگاه های بریتانیا ممنوع اعلام شد.

رئیس شرکت هواپیمایی امارات گفت اعلام ممنوعیت حمل وسایل الکترونیکی به داخل هواپیماهایی که به مقصد آمریکا پرواز می کنند باعث شگفتی و تعجب کامل وی شده است.

او گفت که این خبر تنها یک روز قبل از اجرایی شدن مقررات به اطلاع شرکت متبوعش رسیده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG