لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۳

نظرسنجی جدید: آمریکایی‌ها از دخالت آمریکا در درگیری روسیه و اوکراین حمایت زیادی نمی‌کنند


نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد آمریکایی‌ها از دخالت ایالات متحده در درگیری میان روسیه و اوکراین حمایت زیادی نمی‌کنند.

جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا اذعان کرده است احتمال تاثیر این درگیری بر آمریکایی‌ها رو به افزایش است، اما اعزام نیرو به اوکراین را رد کرده است.

بر اساس نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات روابط عمومی نورک-آسوشیتدپرس، تنها ۲۶ درصد از شهروندان آمریکایی می گویند که ایالات متحده باید نقش فعالانه‌ای در درگیری ایفا کند. پنجاه و دو درصد خواستار دخالت جزئی آمریکا در این تنش شده‌اند و ۲۰ درصد گفته‌اند نمی‌خواهند آمریکا هیچ نقشی در این رابطه ایفا کند.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز گذشته گفت که آمریکایی‌ها ممکن است برداشت‌های متفاوتی از نقش ایالات متحده در این ماجرا داشته باشند و تأکید کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا به اوکراین نیرو نخواهد فرستاد، هرچند نیروهایی را به کشورهای عضو ناتو که در نزدیکی اوکراین هستند اعزام کرده است.

دموکرات‌ها بیشتر از جمهوریخواهان معتقدند که ایالات متحده باید نقش فعالانه‌ای در درگیری میان روسیه و اوکراین ایفا کند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد ۴۳ درصد از آمریکایی‌ها، رویکرد رئیس‌جمهوری ایالات متحده در برابر روسیه را تأیید می‌کنند، که نسبت به ۴۹ درصد ژوئن سال گذشته کاهش یافته است.

با وجود عدم تمایل آمریکایی‌ها نسبت دخالت عمده در درگیری روسیه و اوکراین، ۵۳ درصد از شهروندان آمریکایی می‌گویند به شدت نگران هستند که نفوذ روسیه در سراسر جهان تهدیدی برای ایالات متحده باشد، که این رقم نسبت به ۴۵ درصد در ماه اوت ۲۰۲۱ افزایش داشته است.

این نظرسنجی در دوره تشدید تنش‌ها میان روسیه و اوکراین انجام شده است.

نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها نسبت به جامعه اطلاعاتی آمریکا دچار تردید هستند و تنها ۲۳ درصد گفته‌اند که «اعتماد زیادی» به نهادهای اطلاعاتی دارند.

یکی از بزرگترین تهدیدهای روسیه برای آمریکایی‌ها، توانایی در راه‌اندازی جنگ سایبری است.

XS
SM
MD
LG