لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۵

هشدار مقام‌های آمریکا درباره تهدید سایبری روسیه در انتخابات میاندوره‌ای کنگره


کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا - آرشیو
کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا - آرشیو

مقام‌های ارشد دولت پرزیدنت ترامپ روز سه‌شنبه در دیدار با قانونگذاران آمریکا، درباره تهدید سایبری روسیه در جریان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای کنگره در سال جاری میلادی هشدار دادند و اعلام کردند که دولت بودجه‌ای به مبلغ ۳۸۰ میلیون دلار برای تامین امنیت انتخابات در ایالت‌های مختلف اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رؤسای پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی)، وزارت امنیت داخلی و مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده در نشستی در کنگره با حضور ۴۰ تا ۵۰ نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، از آنها خواستند به مقام‌های ایالت‌ها و شهرهای مختلف بگویند خود را برای تهدیدهای سایبری و حملات هکرها آماده کنند.

کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این که روسیه در تلاش برای نفوذ و تاثیرگذاری بر انتخابات امسال است، گفت شاهد آن هستیم که کمپین روس‌ها برای نفوذ در کشورهای خارجی همچنان ادامه یافته است، با این حال شواهد و مدارکی دال بر هدف‌گیری یک انتخابات خاص مشاهده نشده است.

وی گفت وزارت امنیت داخلی همزمان کشورهای دیگری مانند چین و ایران را، که توانایی نفوذ در انتخابات ایالات متحده دارند، تحت نظر دارد و به همین دلیل لازم است که آمادگی کامل داشته باشیم.

کریس کربس از مقام‌های ارشد امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته است که دولت پرزیدنت ترامپ دستورالعمل‌های مربوط به نحوه استفاده از بودجه ۳۸۰ میلیون دلاری برای مقابله با این تهدیدها را – که در ماه مارس در کنگره تصویب شد – به مقام‌های ایالتی ارسال کرده است.

دستگاه‌های امنیتی ایالات متحده پیشتر چنین نتیجه گیری کرده‌اند که دولت روسیه – در سطح مقام‌های عالیرتبه – در تلاش‌ها برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا دست داشته است و تحقیقات درباره گستره این دخالت‌ها همچنان در آمریکا ادامه دارد. مسکو این اتهام را رد کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG