لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۰

سفر از پیش اعلام نشده معاون رئیس جمهوری آمریکا به افغانستان


دیدار مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، آلمان - فوریه ۲۰۱۷
دیدار مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ، آلمان - فوریه ۲۰۱۷

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه در سفری از پیش اعلام نشده وارد افغانستان شد و در دیدار با مقام‌های ارشد آن کشور بار دیگر بر تعهد آمریکا در جنگ علیه شورشیان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هواپیمای حامل مایک پنس که چهارشنبه شب واشنگتن را به مقصد افغانستان ترک کرده بود، در تاریکی پنجشنبه شب در فرودگاه پایگاه نظامی بگرام به زمین نشست.

وی سپس با هلیکوپتر به کابل، پایتخت افغانستان، رفت و در کاخ ریاست جمهوری با اشرف غنی رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سفر آقای پنس به افغانستان، به دلایل امنیتی از قبل اعلام نشده بود.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ماه اوت خواستار افزایش حضور نظامیان آمریکا در افغانستان شد و مقام‌های دولت او از اعزام نیروهای نظامی بیشتر به آن کشور خبر دادند.

شمار نظامیان آمریکایی در اغانستان در پایان ماه اوت، حدود ۱۱ هزار نفر بود و از آن زمان تا کنون شمار دیگری هم به این تعداد افزوده شده است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا ابتدا قرار بود این هفته به اسرائیل و مصر برود، اما به دلیل نیاز به حضور در کنگره برای رأی گیری بر سر لایحه اصلاح مالیاتی، آن را به تاخیر انداخت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG