لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

وضعیت نگران کننده استاد دانشگاه آمریکایی کابل که گروگان طالبان است


آقای کوین کینگ از سال پیش توسط طالبان گروگان گرفته شد.
آقای کوین کینگ از سال پیش توسط طالبان گروگان گرفته شد.

طالبان افغانستان از وخیم شدن وضعیت سلامتی کوین کینگ، استاد دانشگاه آمریکایی افغانستان در کابل خبر داد که از سال ۲۰۱۶ در اسارت طالبان بسر می برد.

کوین کینگ، ۶۰ ساله و همکار استرالیایی اش، تیموتی ویکس، ۴۶ ساله در اوت ۲۰۱۶ توسط شبه نظامیان مسلح طالبان ربوده شدند. طالبان سپس اعلام کرد حاضر است این دو گروگان را در ازای آزادی زندانیان گروه در آمریکا و افغانستان آزاد کند.

به گزارش رویترز، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان روز دوشنبه ۸ آبان گفت کوین کینگ از ناراحتی های قلبی و کلیه رنج می برد و هرچه زودتر به مراقبت های درمانی نیاز دارد. سخنگوی طالبان مدعی شد اعضای گروه تلاش کرده اند مراقبت های پزشکی لازم را از گروگان آمریکایی بعمل آورند اما شرایط جنگی سبب شده تا از دسترسی به امکانات پزشکی لازم برای مداوای کوین کینگ محروم باشند.

«ذبیح الله مجاهد» یکبار دیگر از آمریکا خواست بخاطر جان «کوین کینگ» هم که شده به خواست طالبان تن در داده و شرایط آزادی دو گروگان را فراهم کند. دولت آمریکا می گوید هرگز با تروریست ها مذاکره نمی کند.

سخنگوی طالبان گفت در صورت خودداری آمریکا از اقدام برای آزادی این گروگان ها، طالبان مسئولیت مرگ احتمالی کوین کینگ را برعهده نخواهد گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG